Agua de florida źródło: Internet

Czy kiedykolwiek poczułeś zapach czegoś, co przenosi Cię z powrotem do dzieciństwa?

Dla wielu ludzi jednym z takich zapachów, który może wywołać nostalgię, jest Agua de Florida lub Florida Water. Być może nie wiesz, że istnieje niezliczona ilość sposobów na wykorzystanie tej duchowej wody kolońskiej w codziennym życiu. Począwszy od oczyszczenia negatywnej i zastałej energii z Twojego otoczenia, do silnego oczyszczenia Twojej aury, innych ludzi czy  przedmiotu. Może również pomóc w walce z mal de ojo (złym okiem).

Co to jest Agua de Florida?

Naturalna woda kolońska (unisex), Agua de Florida, która została po raz pierwszy wprowadzona w Ameryce w 1808 roku przez perfumiarza z Nowego Jorku Roberta I. Murraya i została skomponowana z esencji cytrusowych, goździków, lawendy i innych ekstraktów ziołowych i kwiatowych. W latach 80. i 90. XIX wieku firma Murray & Lanman reklamowała wodę kolońską jako „Najbogatsze i najbardziej popularne ze wszystkich perfum”. Dziś marka Florida Water Murray & Lanman jest prawdopodobnie najczęściej używana, a firma twierdzi, że nadal jest wytwarzana z oryginalną formułą.

Do czego służy woda Agua de Florida?

Bez wątpienia woda kolońska była używana w rdzennych praktykach duchowych od wielu dziesięcioleci i podobno została nazwana Agua de Florida, po ekspedycji Juana Ponce de León w 1513 do ziemi, którą nazwał Florydą. Pierwszy mianowany gubernator Portoryko był zdumiony tym, ile kwiatów znajduje się na ziemi, na której mieszkańcy Taino powiedzieli mu, że może znaleźć „la fuente de juventud”, czyli fontannę młodości. Nigdy nie znalazł tego, czego szukał, ponieważ podczas swojej drugiej wyprawy na Florydę w 1521 roku został śmiertelnie ranny strzałą w udo przez miejscowych tubylców, którzy zaatakowali grupę osadników, aby chronić swoją ziemię. Jeszcze dziś na butelkach Agua de Florida, wykonanych przez Murray & Lanman, można zobaczyć fontannę wiecznej młodości.

Nie musisz być szamanem ani żadnym duchowym przewodnikiem. Nie musisz także interesować się duchowością, aby korzystać z Agua de Florida. Po prostu kup butelkę i użyj jej, aby zobaczyć i poczuć efekty jej potężnych zdolności do oczyszczania energii.

Oto jedenaście sposobów na wykorzystanie tej wody w codziennym życiu:

1. Odkażanie dłoni

Wydaje się, że dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, każdy nosi środek do dezynfekcji rąk, aby oczyścić  je z zarazków. A co z oczyszczeniem rąk z negatywnej energii? Po uściśnięciu czyjejś ręki, możesz po prostu wetrzeć kroplę Agua de Florida w dłonie, aby oczyścić się z energii tej osoby. Działa to szczególnie dobrze, jeśli zbliżysz się do wampira energetycznego.

2. Podróż

Kiedy szykujesz się do podróży samolotem, pociągiem, autobusem lub jakimkolwiek innym środkiem transportu publicznego, rozważ zwilżenie kilku chusteczek lub małych ściereczek Agua de Florida. Przechowuj je w osobnych małych plastikowych, zamykanych torebkach, aby były świeże i wilgotne. Możesz ich użyć do wytarcia rąk po wejściu na pokład samolotu lub do wytarcia siedzenia, stolika z tacą i wszystkiego innego wokół ciebie, o czym wiesz, że dotykało ich wiele rąk. Jeśli ktoś w pobliżu kaszle lub kicha albo po prostu nie ma przyjemnego zapachu, możesz nawet delikatnie przytrzymać chusteczkę nad nosem i wdychać słodki zapach Agua de Florida.

3. Oczyszczanie siebie lub innych

Wetrzyj jedną lub dwie krople Agua de Florida w dłonie i zacznij od wdechu, a następnie przesuń dłońmi po twarzy i głowie, klatce piersiowej, plecach i nogach do stóp. Możesz to również zrobić komuś innemu. Dobrym pomysłem jest zrobienie tego przed wyjściem z domu każdego dnia i/lub po powrocie do domu.

4. Spotkania duchowe i sesje uzdrawiania

Gdy prowadzisz spotkania duchowe, możesz mieć miskę Agua de Florida przy wejściu, aby goście mogli umyć ręce. Dobrym pomysłem jest również spryskanie przestrzeni Agua de Florida przed i po każdym spotkaniu. Obejmuje to pracę wirtualną, ponieważ energia nie jest ograniczona odległością i czasem. Więc tak jak ty i twoja przestrzeń możecie absorbować negatywną energię od kogoś fizycznie tam, to samo dotyczy kogoś na ekranie. Jeśli jesteś czytelnikiem tarota, praktykującym Reiki, masażystą lub kimś kto pracuje z energią, spryskaj swoją przestrzeń przed i po każdej sesji, aby pomóc oczyścić negatywną energię i przeciąć strunę energetyczną stworzoną między praktykującym a klientem podczas sesji.

5. Sprzątanie domu

Aby uzyskać głębokie, energetyczne oczyszczenie swojego domu, dodaj kilka kropli Agua de Florida do wody, której będziesz używać do np.: czyszczenia okien, ścian, blatów, mebli itp. w Twoim domu. Otwórz drzwi wejściowe i spryskaj wycieraczkę, aby negatywność nie dostała się do domu.  Zastanów się również nad umieszczeniem szklanej miski z zimną wodą na górze lodówki z butelką lub dwiema Agua de Florida obok niej. Nie dodawaj Agua de Florida do miski z wodą, ponieważ chcesz, aby była czysta. Uważa się, że ta miska wody pochłania negatywną energię, która dostaje się do twojego domu. Wystarczy umieścić w pobliżu butelkę Agua de Florida, aktywują się jej właściwości oczyszczające. Zmieniaj wodę raz w tygodniu.

6. Praktyki duchowe

Niezależnie od tego, czy medytujesz, ćwiczysz jogę, czy bierzesz udział w innej praktyce duchowej, użyj Agua de Florida, aby wzmocnić to doświadczenie. Wetrzyj kroplę w dłonie i przyłóż dłonie do nosa. Weź głęboki wdech i przesuń ręce przez przód twarzy aż do tyłu głowy. Powtórz tyle razy, ile chcesz, zanim rozpoczniesz medytację lub udasz się na matę do jogi. Spróbuj spryskać trochę matę przed treningiem.

7. Ołtarze duchowe

Jeśli posiadasz w domu jakieś ołtarze, dobrym pomysłem jest posiadanie na nich butelki Agua de Florida jako ofiary dla Twoich przodków, przewodników duchowych i świętych. Możesz również użyć wody do oczyszczenia ołtarzy, delikatnie wycierając powierzchnię i wszystko, co masz na ołtarzu, za pomocą Agua de Florida. Twoi opiekunowie duchowi Ci za to podziękują!

8. Oczyszczające kryształy

Czy masz kryształy rozmieszczone strategicznie w całym domu? Cóż, z biegiem czasu zbierają energię. Warto więc od czasu do czasu je oczyścić. Możesz to zrobić, dodając kryształy do ​​miski z wodą (upewnij się, że kryształy, które chcesz oczyścić, dobrze znoszą działanie w wodzie) i dodając kilka kropli Agua de Florida. Pozostaw je na noc, a potem starannie wysusz kryształy i odłóż je z powrotem na miejsce.

9. Duchowe kąpiele

Agua de Florida posiada idealnie dobrane składniki, które możesz wykorzystać do duchowej kąpieli. Dodaj kilka kropli do wody do kąpieli z ziołami, takimi jak ruta, rozmaryn i bazylia lub dodaj płatki róż. Bierz kąpiel przez 20 do 40 minut by uwolnić zastałą energię i poczuj się odprężony i oczyszczony.

10. Alternatywa do okadzania

Z jakiś względów nie chcesz lub nie możesz palić szałwii, trawy cytrynowej czy palo santo, z pomocą przyjdzie Agua de Florida. Możesz spryskać przestrzeń wokół siebie i od razu poczuć zmianę energii w Twoim otoczeniu. Upewnij się, że masz odpowiednio spryskane narożniki w swoim pokoju (pomieszczeniu), w których energia pozostawała nienaruszona przez dłuższy czas. Energia będzie czysta i świeża bez konieczności dymienia kadzidłami.

11. Rytuały przed snem

Trzymając szklankę wody z kilkoma kroplami Agua de Florida przy łóżku, może pomóc w przejrzystości snów i wiadomości duchowych, które otrzymujesz podczas snu. Może również zwalczać koszmary i pomagać w bezsenności. Zmieniaj wodę co tydzień i miej oko na wszelkie bąbelki, które mogą pojawić się w wodzie, co jest wskaźnikiem, że wchłania coś podczas snu, pomagając Ci lepiej odpocząć i obudzić się bardziej wypoczętym.

Kochani, na zakończenie zapraszam Was również bardzo gorąco do odwiedzenia i zapoznania się z innymi naszymi artykułami. Na pewno wielu z Was znajdzie tam coś dla siebie. —>>> ARTYKUŁY

Monika


Źródło: tutaj

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *