Herbaty organiczne firmy Solaris Botanicals to nowa, interesująca propozycja dla miłośników naturalnych smaków i zdrowego stylu życia.

Solaris Botanicals to rodzinna firma z siedzibą w Irlandii, wyspecjalizowana w produkcji herbat organicznych, mieszanek herbat i naparów ziołowych. Jej założyciele, małżeństwo Jörg i Karin Müller są wykwalifikowanymi zielarzami – fitoterapeutami (BScHons) z Galway, tętniącego życiem miasta na zachodnim wybrzeżu Irlandii.

Ich pasją jest uprawa i praca z roślinami leczniczymi. Ponad dekadę temu Jörg zaczął mieszać ziołowe herbaty, aby zaopatrzyć społeczność 90 osób. To zadanie zainspirowało go, by przekształcić ziołolecznictwo w swój zawód. Przez rok Jörg zbierał również dzikie zioła dla ekskluzywnych restauracji, a następnie przez 4 lata studiował ziołolecznictwo na Uniwersytecie w Preston. Opracowanie nowych mieszanek ziołowych i specjalistycznych stało się dla niego czymś więcej niż hobby. Jörg zdobył półfinał w konkursie World Awards for Creative Young Entrepreneurs.

Karin dorastała w gospodarstwie ekologicznym na wsi w Sligo, gdzie rosnące zioła i codzienne ich używanie było ważną częścią jej codziennego życia. Te wczesne inspiracje ze strony rodziców, Hansa i Gaby Wieland doprowadziły ją do studiowania ziołolecznictwa na Uniwersytecie w Preston. Obecnie Karin praktykuje jako zielarz i masażysta w Galway.

Wśród herbat klasycznych dostępnych w ofercie tego producenta wyróżnia się zestaw siedmiu herbat wspomagających czakry z linii Bebetter Chakra Teas. Powstały one we współudziale Kerstin Linnartz, nauczycielki yogi. Jest to starannie opracowana gama herbat wspierających wszystkie siedem czakr naszego ciała.

Czym są czakry?

Czakry (czakramy) to wirujące skupiska energii subtelnej, usytuowane wzdłuż kręgosłupa od jego podstawy aż do czubka głowy. Wyróżniamy siedem głównych czakr – czakrę podstawy, sakralną, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka i korony. Każda z czakr odpowiada za pewne sfery zdrowia i życia, są one bateriami dla różnych poziomów życiowej energii. Wszystko jest w porządku, gdy czakry są dobrze rozwinięte i pracują prawidłowo. Jednak czasem, na skutek różnych okoliczności, w naszych centrach energetycznych mogą powstać blokady, zatrucia i uszkodzenia.

Opisywana seria herbat została stworzona po to, by poprzez działanie starannie dobranych, ekologicznych składników wspierać i harmonizować czakry, podnosić wibracje organizmu, relaksować i poprawiać samopoczucie. Składniki w obrębie każdej mieszanki zostały zbadane i wybrane ze względu na unikalne cechy, które oferują konkretnej czakrze. Właściwości lecznicze ziół, ich kolor – nie wspominając już o smaku – wszystko zostało wzięte pod uwagę. Herbaty Solaris są wolne od sztucznych aromatów, konserwantów i substancji słodzących.

Wyróżniają się estetycznymi, w pełni biodegradowalnymi, kartonowymi opakowaniami w kształcie cylindra oraz spójnym, minimalistycznym designem. Każde opakowanie zawiera 15 torebek herbaty – piramidek, również wykonanych z materiałów biodegradowalnych. Każdą torebkę możemy zaparzyć 2-3 razy.

Do wyboru mamy:

Herbatę organiczną na pierwszą czakrę

(Muladhara) – Jestem (kolor czerwony)
Składniki: imbir, cynamon, lukrecja, skórka kakaowca, kardamon, goździk (ekologiczne).

Za co odpowiada pierwsza czakra (podstawy/korzenia)?
Ta czakra łączy nas ze światem materialnym i żywiołem ziemi, odpowiada za chęć przeżycia, zdrowie i radzenie sobie w życiu, a także za poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Jest ośrodkiem instynktu samozachowawczego, tworzy fundament życiowy i stanowi źródło sił witalnych dla wyższych czakr. Sprzyja jej praca z ziemią (np. kopanie w ogródku), wykonywanie „przyziemnych”, rutynowych czynności oraz medytacja z kolorem czerwonym/zachodem słońca.
Zawarty w herbacie goździk otwiera tę czakrę dla nowych, świeżych energii oraz usuwa z niej stare struktury energetyczne.

Herbatę organiczną na drugą czakrę

(Svadhisthana) – Czuję (kolor pomarańczowy)
Składniki: rooibos, słoma owsiana, skórka kakao, cynamon, miodokrzew, wanilia (ekologiczne).

Za co odpowiada czakra druga (sakralna)?
Czakra ta związana jest z witalnością, kreatywnością, radością życia i seksualnością, ukierunkowana jest głównie na szukanie przyjemności. Przyporządkowana jest żywiołowi wody. Stymuluje przeżycia emocjonalne i odczuwanie życia w pełni. Odpowiada za relacje międzyludzkie, za płodność i erotykę. Światło Księżyca oraz dotykanie lub widok przeźroczystej wody ożywiają drugą czakrę, podobnie jak kolor pomarańczowy.
Herbata rooibos (czerwonokrzew afrykański), stanowiąca składnik mieszanki, daje napar o głębokiej, pomarańczowej barwie oraz stanowi źródło wielu cennych minerałów, m.in. żelaza, pierwiastka ważnego dla zdrowia kobiet. Rooibos relaksuje, ułatwia zasypianie, odmładza i chroni przed nowotworami.

Herbatę organiczną na trzecią czakrę

(Manipura) – Robię (kolor żółty)
Składniki: czarna herbata, cynamon, skórka pomarańczowa, kardamon, goździki (ekologiczne).

Za co odpowiada czakra trzecia (splotu słonecznego)?
Czakra splotu słonecznego odpowiada za naszą emocjonalność, jest naszym centrum energii, wewnętrznym słońcem. Jest ośrodkiem pozytywnych i negatywnych niższych emocji, takich jak odwaga, ambicja, wytrwałość, agresywność, ale też złość, zazdrość i inne. Zadaniem trzeciej czakry jest oczyszczenie popędów i pragnień niższych czakr. Poprzez splot słoneczny rozpoznajemy wibracje innych ludzi. Czakra splotu to jedna z najważniejszych czakr, ponieważ sprawuje kontrolę nad wieloma ważnymi narządami i zaopatruje je w energię. Przypisany jej żywioł to ogień. Złote światło słońca wspiera energię tej czakry, podobnie jak żółte rośliny i kolor złoto-żółty.
Skórka pomarańczy zawarta w mieszance, poprzez swój kolor i pochodzenie od owocu kumulującego energię słoneczną znakomicie stymuluje działanie tej czakry.

Herbatę organiczną na czwartą czakrę

(Anahata) – Kocham (kolor zielony)
Składniki: rumianek, koper włoski, cynamon, werbena cytrynowa, płatek róży, anyż, kardamon, lawenda (ekologiczne).

Za co odpowiada czakra czwarta (serca)?
Stanowi pomost między czakrami niższymi (naszą wewnętrzną ziemią), a czakrami wyższymi (naszym niebem). Odpowiada za bezwarunkową miłość, współczucie i uzdrawianie. Pozwala człowiekowi zrozumieć uczucia i wibracje innych istot. W sercu znajduje się nasza boska cząstka, same źródło Stworzenia – energia miłości. W przeciwieństwie do czakry splotu słonecznego, która jest zorientowana na nas samych, czakra serca przede wszystkim dba o innych. Dysponuje ogromnym potencjałem transformacji i leczenia. Przypisane jej kolory to róż, zieleń oraz złoto, zaś żywioł to powietrze. Spacer na łonie natury, w otoczeniu pięknej zieleni harmonizuje czakrę serca, a poprzez nią całą naszą istotę. Zieleń nastraja nas pojednawczo, regeneruje ciało, umysł i duszę.
Różowe kwiaty o delikatnej energii, takie jak zawarta w mieszance róża świetnie nadają się do ożywiania i leczenia energii tej czakry.

Herbatę organiczną na piątą czakrę

(Vishuddha) – Mówię (kolor niebieski)
Składniki: trawa cytrynowa, hibiskus, cytryna, werbena, imbir, skórka pomarańczowa (ekologiczne).

Za co odpowiada czakra piąta (gardła)?
Poprzez tę czakrę komunikujemy się z innymi, wyrażamy nasze uczucia i emocje. Jest siedzibą niższego, czyli praktycznego umysłu, łącznikiem dolnych czakr z czakrami głowy. Przekazuje treści wszystkich czakr światu zewnętrznemu. Przypisany jej żywioł to eter. Jest to ośrodek o dużej wrażliwości na wszelkie emocjonalne blokady i zaburzenia energetyczne, które mogą prowadzić do chorób. Kolor niebieski i błękitny pobudza działanie czakry gardła, kontemplacja wody czy błękitnego nieba jest dla niej bardzo korzystne.
Wchodzący w skład herbaty hibiskus zawiera dużo witaminy C, dlatego doskonale sprawdza się w przypadku kaszlu, przeziębień i innych infekcji górnych dróg oddechowych.

Herbatę organiczną na szóstą czakrę

(Ajna) – Widzę (kolor granatowy)
Składniki: mięta pieprzowa, pokrzywa, koper włoski, lukrecja (ekologiczne).

Za co odpowiada czakra szósta (trzeciego oka)?
Czakra ta jest siedliskiem inteligencji Boskiej, sprawuje kontrolę nad widzeniem, zarówno w sensie fizycznym, jak i duchowym. To centrum intuicji, mądrości i zdolności parapsychicznych. Otwarte trzecie oko pozwala postrzegać istoty i energie z innych poziomów wibracyjnych, umożliwia jasnowidzenie. To brama do innych światów. Czakra szósta jest siedzibą wyższych sił umysłu, zdolności intelektualnego rozróżniania, pamięci, jak również woli, a na poziomie ciała jest to centrum dowodzenia centralnego systemu nerwowego. Jej kolorem jest błękit indygo, ale można też zauważyć kolor żółty i fioletowy.
Mięta pieprzowa, będąca składnikiem herbaty, rozpuszcza blokady w obszarze trzeciego oka i pomaga w likwidowaniu przestarzałych, zawężających struktur myślowych. Udziela naszemu duchowi jasności, żywotności i zwiększa koncentrację.

Herbatę organiczną na siódmą czakrę

(Sahasrara) – Wiem (kolor fioletowy)
Składniki: zielona herbata, skórka pomarańczowa, skórka cytryny, kardamon, goździk, anyż (ekologiczne).

Za co odpowiada czakra siódma (korony)?
Poprzez czakrę siódmą, umieszczoną na czubku głowy, doświadczamy Jedności z Bogiem i Wszechświatem. Łączy ona fizyczny układ nerwowy z umysłem kosmicznym. Reprezentuje rozwój duchowy, pozwala zrozumieć rzeczywistość w głęboki, duchowy sposób. Umożliwia dostęp do wyższych poziomów bytu, skuteczną medytację, modlitwę. Przez tę czakrę boskie światło wszechświata wpływa do naszego ciała. Czakra korony mieni się fioletem i bielą, a jej żywiołem jest energia kosmiczna.
Świeży napar z zielonej herbaty pobudza i orzeźwia, zwiększa zdolności umysłowe i fizyczne organizmu, ułatwia uczenie się, poprawia zdolności kojarzenia oraz koncentrację.

Herbaty firmy Solaris posiadają certyfikaty potwierdzające, że:

* nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego (także mleka i miodu), są wolne od składników roślinnych pochodzących z upraw genetycznie modyfikowanych oraz nie są testowane na zwierzętach (certyfikat Vegan)

* są produktami ekologicznymi wyprodukowanymi na terenie Unii Europejskiej, spełniającymi obowiązujące normy wspólnotowe (znak Euro liść)

*zostały wyprodukowane z zachowaniem wysokich standardów produkcji ekologicznej i systemu kontroli opartego na bardzo szczegółowej wiedzy o produkcji ekologicznej (certyfikat Organic Trust).

Herbaty Solaris zdobyły także wiele różnych nagród.

Ascella


Obecnie herbaty te nie są już dostępne w sprzedaży w sklepie szamanskibeben.pl.