Jaka siła odpowiada za ruch wahadła?

Wiele osób zapewne zastanawiało się i zastanawia nadal, z czego wynika ruch wahadła. Pamiętam moją dawną fascynację poruszającym się na nitce ciężarkiem (nie można tego było nazwać prawdziwym wahadełkiem), który fantastycznie reagował na moje polecenia myślowe i obracał się zawsze w stronę, którą nakazywałam mu w myślach, a także zatrzymywał się na żądanie. Miałam wtedy kilkanaście lat, w biblioteczce żadnej książki o radiestezji, ale zauważyłam, że na pewno za ruch wahadła nie odpowiada ruch ręki, ponieważ poruszało się ono także w sytuacji, gdy trzymałam dłoń całkowicie nieruchomo. Była to raczej nienazwana energia „intencji” lub „myśli”, coś bardzo subtelnego, a zarazem dającego konkretny efekt.

 

radiestezja

 

Dziś wiem, że wahadłem porusza siła życiowa, ta sama, która ożywia ludzkie ciało. Inna jej nazwa to Dusza albo podświadomość. Posługując się wahadłem, komunikujemy się z własną Duszą (o ile nic tej komunikacji nie zakłóca). Im lepiej umiemy pracować, rozmawiać z własną Duszą lub Duszą drugiej osoby, tym lepiej możemy umieć wahadełkować. Niestety, umysł (intelekt) chętnie przejmuje odpowiedzi pochodzące od Duszy i sam odpowiada, bazując na swoich wyobrażeniach na temat danej sprawy. Dlatego dobrze jest wchodzić w stan medytacyjny i wyłączać umysł na czas badania.

Wahadełkowanie jest jedynie wspomaganiem intuicyjnego odbierania energii, informacji o świecie i istotach. Odbieramy bardzo wiele tego typu danych, ale jesteśmy świadomi tylko niewielkiej części z nich. Wahadło służy do wyodrębnienia konkretnych informacji z całej masy docierających do nas, a nieuświadomionych przekazów. Jeśli ktoś posiada zdolności jasnowidzenia, jasnoczucia, wizji czyli bardziej bezpośredniego odczuwania energii, to nie będzie potrzebował wahadła.

Zawsze dobrze jest wiedzieć, skąd pochodzą przekazywane nam informacje. W prostych przypadkach łączymy się bezpośrednio z badanym obiektem, lecz w sytuacjach bardziej złożonych bądź niebezpiecznych warto jest prosić o wsparcie i pośrednictwo Wyższe Jaźnie. Wówczas Dusza otrzymuje odpowiedzi od WJ i przekazuje  je nam. Dobrze też prosić WJ oraz Boga o prowadzenie i opiekę w czasie badań radiestezyjnych, ponieważ zawsze istnieje niebezpieczeństwo podpięcia się innych bytów i wtedy wahadełkowanie staje się formą channelingu.

 

chanelling

 
Pytania o sprawy nieznane oraz wahadło okultystyczne

 

Przy aktywnym i pełnym zaangażowania wahadełkowaniu otwierają się przed nami wprost nieograniczone możliwości. Możemy pytać o przyszłość, sprawy prywatne innych ludzi, próbować wybadać liczby, jakie padną Lotto, komunikować się ze zmarłymi. Przy doświadczeniach spirytystycznych jesteśmy jednak na najlepszej drodze, by zgubić się przed dopłynięciem do brzegu. Bez naturalnych, ponadprzeciętnych zdolności, bez wyszkolonej do perfekcji podświadomości oraz znajomości magii czy okultyzmu możemy oczekiwać jedynie wyników przypadkowych. W żadnym wypadku nie posługuj się wahadłem w celach spirytystycznych.

 wywoływanie duchów

Wahadełkowanie okultystyczne uchodzi za najciemniejszą stronę badań wahadlarskich. W tej dziedzinie niezmiernie trudno jest ustalić przyczynę ruchu wahadła. Może nim poruszać nasza Dusza, ale równie dobrze osobnicy z zaświatów. Wahadło okultystyczne może wykryć obecność duchów, ale zwykle są to duchy z bardzo niskiego kręgu, które podszywają się pod inne osoby i pragną wprowadzić nas w błąd. Trzeba więc bardzo sceptycznie i ostrożnie podchodzić do tego typu badań, a najlepiej zaniechać ich całkowicie. Zawsze musimy liczyć się z siłami, które będą się starały nas sobie podporządkować, opanowując wahadło. Wszyscy doświadczeni radiesteci przestrzegają przed tego typu eksperymentami.

 

Jeśli bardzo chcesz uczyć się zaawansowanej radiestezji, rób to pod okiem profesjonalnego nauczyciela, doświadczonego radiestety, który wskaże ci pułapki, o których często nie wspomina się w książkach, a także zweryfikuje wyniki twoich badań, dając ci bezcenną informację zwrotną. Samodzielna nauka może prowadzić do frustracji i zagubienia.

Ascella

 


Bibliografia:
– Janina Lampert-Smak, Radiestezja w praktyce. Studio Astropsychologii, Białystok 2016
– Leszek Żądło, Wahadełkowanie duchowe i analiza psychometryczna. Wydawnictwo Sadhana, Katowice 1998
– Mirosław Winczewski, Radiestezja dla każdego. Studio Astropsychologii, Białystok 2004
– Zbigniew Królicki, Radiestezja stosowana czyli teoria i praktyka radiestezji. Wydawnictwo Ravi, Łódź 2003
– Markus Schirner, Świat wahadełek. Wydawnictwo KOS, Katowice 2009
– W artykule wykorzystałam także cenne informacje umieszone na facebooku przez Andrzeja Kluzę, autora bloga https://swiatducha.wordpress.com/

 

Wszystkich zainteresowanych zakupem wahadełek i książek o radiestezji zapraszamy do sklepu: www.szamanskibeben.pl


Czym jest Radiestezja – Nowa Hipoteza.

6 komentarzy

Tomasz Sitkowski · 7 sierpnia, 2017 o 6:43 am

Szanowny Panie
Chciałem napisać krótki komentarz do artykułu.
Artykuł jest ciekawy, bo stanowi odwieczne pragnienie wykrycia przyczyn radiestezji i ruchu wahadła lub różdzki.
Przez wiele lat zastanawiałem sie też nad tym tematem, ale doszedłem do zupełnie innych wniosków. Mianowicie, że pprzyczyn ruchu wahadła należy szukać w naturalnych oddziaływaniach otoczenia na organizm człowieka, a to co nazywamy radiestezją mentalną i rozmowami z podświadomością, jast często drogę na manowce radiestezji, zwodzi za pomocą autosugestii i fantazji mentalnych.
Swoja teorię opublikowałem w świeżo wydanej książce – Tomasz Sitkowski: „Radiestezja a wahadełko. Nowe spojrzenie. Praktyczne wykorzystanie wahadlarstwa”.
Jeśli znajdzie Pan chęć do zapoznanaia się z nowym spojrzeniem na radiestezję, to zapraszam do lektury.
Pozdrowienia Tomasz Sitkowski

Robert · 25 października, 2017 o 3:02 pm

Książkę Pana Sitkowskiego można znaleźć tutaj: https://szamanskibeben.pl/pl/ksiazki/711-wahadelko-a-radiestezja-nowe-spojrzenie.html

Włodek · 12 sierpnia, 2018 o 12:08 pm

Jaka siła odpowiada za ruch wahadła? Jeżeli ktoś będzie miał niski poziom wrażliwości radiestezyjnej to taka będzie siła oddziaływania na wahadło. A jeżeli „Może nim poruszać nasza Dusza, ale równie dobrze osobnicy z zaświatów.” to nie oczekujmy pozytywnych rezultatów ….

Tomasz Sitkowski · 10 października, 2018 o 2:11 pm

Piszę raz jeszcze na temat siły poruszającej wahadło. Na ten temat można znaleźć w literaturze przeróżne teorie, m.in. takie jak uduchowienie radiestety, rozwój duchowy radiestety pomoc duchowa różnych bytów, itp. Niedobrze się robi jak a się czyta takie banialuki. Oczywiście, jak ktoś chcę może sobie uprawiać taką „radiestezję”, która prowadzi jedynie na manowce i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Radiestezja to twarde stąpanie po ziemi, a nie bujanie w obłokach. Siły fizyczne, które nie zostały jeszcze zdefiniowane przez naukę, oddziałują na nasz organizm, czego wynikiem jest uruchomienie wahadła lub różdżki w rękach radiestety. Nasz organizm po prostu ma takie własności, że może w ten sposób wykrywać zewnętrzne siły, które oddziałują na nas. Dajmy spokój jakiejś „duchowości”, to kompromitacja radiestezji i radiestetów.
Tomasz Sitkowski

Felos · 24 stycznia, 2019 o 7:30 pm

Potrzebuje pomocy.Uzywam wahadla od lat wielu, choc niezbyt czesto.Szukam kogos kto mi odpowie , czy odpowiedz TAK pokazywane wahadlem w lewo oznacza jakas anomalie? Dlaczego w prawie wszystkich podrecznikach o radiestezji oraz na wszystkich prawie portalach fachowych nic nie mozna znalezc.Wszedzie okresla sie TAK w prawo.
Dziekje za odpowiedz

    Tandasek · 9 września, 2022 o 11:04 am

    Jestem osobą leworęczną, od lat pracuję z różnymi wahadlami i zawsze odpowiedź pozytywna jest równoznaczna z ruchem przeciwnym do wskazówek zegara. Myślę, że powszechność przypisywania odpowiedzi „TAK” do ruchu w prawo wiąże się z przeważającą liczbą osób praworęcznych w środowisku radiestetów.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *