agnihotra2

Na wstępie chciałabym zapoznać Was z magicznym działaniem Agnihotry. Z własnego doświadczenia wiem, jak zbawienny wpływ ma ona na mnie i na moje otoczenie. Agnihotrę spalam regularnie od kilku lat by zapewnić sobie bezpieczeństwo i uchronić siebie i moich bliskich przed negatywnymi wpływami z zewnątrz. Przedstawiam artykuł czym jest Agnihotra.

Czym jest Agnihotra?

Agnihotra jest to oczyszczający, leczniczy ogień ofiarny palony w domach lub gospodarstwach dokładnie o wschodzie i zachodzie słońca. Paliwem jest suszony, czysty, krowi nawóz, klarowane masło i niełuskany ryż.  (w sklepie szamanskibeben.pl znajdziecie Agnihotrę zrobioną z czystych ziół oraz czystej parafiny). Wiedza o ogniu Agnihotra pochodzi z Ksiąg Wedyjskich i jest wiedzą objawioną przez święte anioły (bogów) za pośrednictwem starożytnych wieszczów. Źródłosłów terminu Agnihotra jest następujący: Agni – ogień, Hotra – ofiara, poświęcenie.

Według Sanskrytu Agnihotra jest najmniejszą formą rytów Jadźńa (Yajńa). W Wedach, pradawnych świętych pismach indoaryjskich, zawartych jest wiele opisów misteriów poświęconych ogniom. Najstarszym i najprostszym z nich jest Agnihotra. Jest to oczyszczający ogień pobudzający przepływ prany, czyli ożywiającej i podtrzymującej życie energii. Nie wnikając zbytnio w sprawy duchowe zauważymy, że praktykowanie rytu Agnihotra jest ze wszech miar pożyteczne. Oczyszcza m.in. atmosferę wokół piramidki (około 100 m2 silnie, do 1 km2 słabiej) oraz nasyca ją praną, czyli energią życiową niezbędną do istnienia wszystkich żywych organizmów. Efektem tego są zmiany psychiczno-umysłowe, które z kolei dokonują zmian fizjologicznych człowieka. Oczyszczane jest też całe środowisko naturalne właściciela domu, gospodarza.

Agnihotra_diagram

Spalanie agnihotry o wschodzie słońca. Zdjęcie: Internet

W czym spalać zioła Agnihotry?

Spalanie Agnihotry palona w celu oczyszczenia atmosfery dokładnie o wschodzie i o zachodzie słońca, w specjalnie do tego celu przygotowanych miedzianych piramidkach o określonych rozmiarach lub tradycyjnie w otoczonych polnymi kamieniami dołkach ofiarnych wykopanych w ziemi przed domem na posesji gospodarza. Pali się też ogień rytualny w piramidkach ze specjalnego stopu pięciu metali znanego w tradycji wedyjskiej. Jednym ze składników tego stopu jest miedź, ale jest też i złoto.

Paliwem jest wysuszony krowi nawóz, który formuje się w postać placków, a następnie suszy na słońcu, sklarowane masło krowie służące do podtrzymania ognia (tzw. ghee, ghi) oraz nie połamane i niełuskane ziarenka ryżu, które wrzuca się do ognia z jednoczesnym śpiewaniem mantry. Agnihotra stosowana jako metoda oczyszczenia, praktyka lecznicza czy też terapia alternatywna, jest praktykowana bez względu na światopogląd i wyznawaną religię.

W miejscach regularnego palenia ognia Agnihotra, życie ludzkie, zwierzęce i roślinne staje się o wiele łatwiejsze, zharmonizowane i szczęśliwe. Ci, którzy praktykują Agnihotrę, nie chorują, oddychają zdrowym powietrzem i chodzą po urodzajnej ziemi. Z piramidy Agnihotry emanują ogromne ilości uzdrawiających energii.

Jak zabrać się za rytualne palenie Agnihotry?

Rytuały związane z paleniem ognia znane są ludzkości od zarania dziejów, a jednym z nichPerform-Agnihotra jest Agnihotra. Najstarsze ślady kultu rytualnego palenia ognia ofiarnego w Europie znaleziono w Niemczech, a pochodzą ono z okresu około 370 tysięcy lat wstecz!

Ogień uważany za święty normalizuje reakcje chemiczne zakłócone przez zanieczyszczenie środowiska, jest więc szczególnie polecany na terenach skażonych ekologicznie. W nauce wedyjskiej Agnihotra nasyca atmosferę praną – ożywiającą energią niezbędną do życia. Wywołuje pozytywne zmiany psychiczne i fizjologiczne we wszystkich żywych organizmach w promieniu nawet 1 kilometra od miejsca gdzie pali się ogień. Wpatrywanie w ogień jest znaną z jogi i tantry praktyką Trataka, która służy wzmocnieniu siły woli i koncentracji oraz oczyszczeniu emocji!

Zwyczaj palenia ognia Agnihotry w celu oczyszczenia atmosfery, a co za tym idzie umysłu, praktykowany jest w hinduizmie po dziś dzień. W efekcie regularnego palenia ognia Agnihotra zmniejsza się napięcie, umysł zostaje odciążony.

Praktykujący zwyczaj palenia ognia Agnihotra wyzbywają się uczuć niższych: złości, chciwości, zawiści. W efekcie zaczynają oni pojmować ideę wolności i szczęścia, do których dążą stopniowo wyzwalając się z cykli emocjonalnych: od euforii do przygnębienia.

Wprowadzanie za pomocą rytu Agnihotra zmian w atmosferze

Przywracanie równowagi, przyczynia się nie tylko do doskonalszego rozwoju duchowego ludzi, ale także fizycznego zwierząt i roślin. Wiedza wedyjska powiada, że w czasie wschodu słońca wiele ogni, elektryczności, eteru i innych subtelniejszych energii emanowanych przez Słońce przenika całą przestrzeń między Słońcem a Ziemią, co daje w efekcie potężny strumień energii spływającej w miejscach, gdzie, jak mówimy, wschodzi Słońce.

Jest to ogromna siła oczyszczająca na swojej drodze wszystko, co jest nieczyste z powodu braku harmonii z całością. Strumień energii podtrzymującej życie raduje wszystkie jego formy jakie istnieją na Ziemi. Strumień ten rozbrzmiewa muzyką, która może być słyszalna. Mantra porannej Agnihotry jest esencją tej muzyki. Jest to dźwięk strumienia energii , który cofa się wieczorem.

W chwili palenia Ognia Agnihotra wokół piramidy, w której jest wykonywana, gromadzą się wielkie ilości energii, tworzy się pole magnetyczne, które neutralizuje działanie energii o charakterze negatywnym i zasila energie o charakterze pozytywnym.

Kto może wykonywać taki rytuał?

Ten kto wykonuje rytuał Agnihotra tworzy pozytywne wzorce i struktury przez samo jej wykonywanie. Ogień Agnihotra jest nie tylko źródłem energii cieplnej, ale także energii subtelnych tworzonych przez rytmy natury i dobrze intonowane Mantramy.

Energie te są generowane i wyrzucane do atmosfery właśnie przez ogień. Siedząc przy ogniu Agnihotra wdychamy dym, który bardzo szybko przedostaje się z płuc do krwiobiegu. Wpływa to doskonale na cały układ krwionośny. Działanie dymu może być dodatkowo wzmacniane przez zjadanie niewielkich ilości, szczypty popiołu z Ognia Agnihotra, najlepiej w miksturach z innymi lekami. Popiół ten można dodawać do pożywienia. Dym Agnihotry wpływa także pozytywnie na umysł i cały układ nerwowy.

Prawidłowo wykonywana Agnihotra  ma wielką moc uzdrawiającą i przemieniającą. Oczyszcza atmosferę, nasyca powietrze praną – energią życia, wywołuje w ludziach uczucie radości i szczęścia choć nie jest to działanie narkotyczne.

Jeżeli w pomieszczeniu gdzie w piramidzie palony jest ogień Agnihotry znajdują się rośliny, to człowiek dysponujący subtelną wrażliwością, łatwo może zauważyć pozytywny wpływ wibracji ognia na wzrost roślin oraz na wzajemną ich komunikację. Rośliny, które pobierają „pożywienie” z atmosfery Agnihotry wzrastają w szczęśliwej aurze. W taki sam sposób jak na rośliny, Agnihotra oddziałuje także na ludzi i zwierzęta.

Lista działania i wpływu Agnihotry :
  • Redukuje stres i napięcie umysłu
  • Regeneruje komórki mózgowe, odnawia skórę i oczyszcza krew
  • Produkuje duże ilości jonów ujemnych, które odżywiają atmosferę.
  • Neutralizuje bakterie chorobotwórcze
  • Dym Agnihotry w porównaniu z każdym innym rodzajem dymu ma całkowicie przeciwne działanie. Wdychany przenika do krwiobiegu i poprawia krążenie, tonizuje układ nerwowy i przywraca harmonię w ciele.
  • Jeżeli rośliny znajdują się w atmosferze Homa, gdzie utrzymywane są wibracje palonego w piramidzie ognia Agnihotry, to człowiek dysponujący subtelną wrażliwością może nawet zauważyć ich wzrost oraz wzajemną komunikację. Rośliny czerpią odżywienie z atmosfery Homa, stają się szczęśliwsze i dobrze rosną.
  • W taki sam odżywczy sposób jak na rośliny ogień Agnihotry działa również na ludzi i zwierzęta
  • Podczas wykonywania Agnihotry dym gromadzi z atmosfery cząsteczki szkodliwego promieniowania i na subtelnym poziomie neutralizuje ich promieniotwórcze działanie. Nic nie jest niszczone a raczej zmienione.
  • W czasie Agnihotry wokół roślin tworzy się pole energetyczne tzw. aura. Takie rośliny stają się silniejsze i bardziej odporne na choroby.
  • Kiedy ogień wygaśnie, energia zostaje zamknięta w uzyskanym popiele. Popiół ten używany jest do przygotowania wielu różnych leków

Z pewnością zainteresuje Cię artykuł, jak palić Agnihotrę? 

Zapraszamy do lektury!

Agnihotra Ziołowa dostępna jest TUTAJ

Taisha


Żródła:TU, TU

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *