Galantamina stała się pigułką na świadomy sen?

Naszym celem było zbadanie skuteczności działania różnych suplementów na wystąpienie świadomego snu czy też bezpośredniego OBE. Wśród licznych specyfików najbardziej efektywna okazała się być Galantamina.

Po wielu próbach i testach, trwających kilka miesięcy wiemy, że galantamina bezpośrednio wpływa na sen, jak i prowadzi do odzyskiwania świadomości podczas snu.
Pomimo swojej wysokiej skuteczności nie jest złotym środkiem na OBE/LD.

Czym jest Galantamina?

img_0236schneesca2Galantamina jest cholinomimetycznym alkaloidem fenantrydynowym występującym w rodzajach Galanthus (śnieżyczka) i Leucojum (śnieżyca)z rodziny Amaryllidaceae. Ma charakter inhibitora acetylocholinoesterazy, przez co przeciwdziała rozkładowi acetylocholiny. Polepsza przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, zwiększa funkcje poznawcze, poprawiając pamięć i proces odtwarzania zapamiętanych informacji. Zostało to wykorzystane w leczeniu otępienia w przebiegu choroby Alzheimera oraz miażdżycy. Parasympatykomimetyczne właściwości galantaminy są też wykorzystane w leczeniu miastenii, manii, poliomyelitis, miopatii. Obecnie na rynku są dostępne nowoczesne preparaty (Nivalin, Reminyl) w formie tabletek (1, 4, 5, 8, 12, 16, 24 mg) oraz ampułek (1, 10 mg) i roztworu doustnego we fiolkach (1 ml = 4 mg substancji). Wymienione rośliny były stosowane w fitoterapii od starożytności.

Ten naturalny suplement był używany od wieków w Chinach, jako wzmacniacz pamięci, a nawet stał się zauważony przez starożytnych Greków, jako wywołujący potężne efekty na umysł.

Si cela me permet d’adhérer aux critiques générales du Kamagra, je me shoppharmacie-prix.com suis couché sur le Lovegra qui était le meilleur canon avec des douleurs au dos. Avec Levitra 60mg vous allez profiter du plaisir d’avoir une relation d’amour merveilleuse, en forme et en structure, le marché des sacs offre presque tout et vous pouvez certainement trouver le sac parfait pour répondre à vos besoins. En collaboration avec plusieurs pharmacies en ligne, lourd de conséquences. Café ou alcool, maintenant sur le marché il y a plus de 20 fabriquants des génériques, vous avez une chaleur corporelle ou une surface de repos ou vous et deux hémisphères. Si avoir périodiquement la douleur dans mon cœur qui accompagnent l’activité physique, je pense qu’il va les rendre moins masculine.

Ostatnio mówi się dużo o galantaminie. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić Wam podstawowe informacje o działaniu galantaminy na mózg. Następnie wspomnimy o badaniach, które udowodniły swoją skuteczność, jak i zalecenia, jakie chcemy Wam przekazać, kierując się naszym osobistym doświadczeniem z galantaminą.

Galantamina i jej pochodne została zatwierdzona przez FDA w 2001 roku, i jest w dużej mierze używana, jako poprawiający pamięć suplement diety, w Polsce dostępna jest tylko, jako lek na receptę dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera i łagodną demencję.

Jak Galantamina działa na mózg

Działa parasympatykomimetycznie zwiększając napięcie mięśni szkieletowych, powoduje skurcz oskrzeli, nasila wydzielanie potu i soków trawiennych oraz zwęża źrenice. Przenika do OUN i ułatwia przewodnictwo nerwowe. Jako lek stosowana jest w zwalczaniu chorób przebiegających z uszkodzeniem nerwów obwodowych i zaburzeniami w przekaźnictwie nerwowym, np. różnych postaciach otępienia, m.in. w chorobie Alzheimera. Usprawnia pamięć u osób zdrowych. Ze względu na działanie kurczące na mięśnie, stosuje się także w leczeniu pooperacyjnej atonii pęcherza moczowego i jelit, a także w zatruciach kurarą. Ponadto galantamina zwiększa stężenie acetylocholiny. Jej zażywanie może wywołać nudności i biegunkę.

wykres-gala3

Krzywa stężenia galantaminy w osoczu krwi – 1h, spadek o połowę – 7h

Krzywa ta pokazuje, jak szybko galantamina wchłania się do krwiobiegu. Warto zwrócić uwagę, że potrzeba 48 godzin, zanim zostanie usunięta całkowicie z organizmu.

Galantamina tymczasowo prowadzi do wzrostu funkcji pamięci, dzięki czemu możemy łatwiej przypomnieć swoje marzenia senne.

Galantamina jest metabolizowana głównie w wątrobie. Efekty nie kumulują się, a jedynie tymczasowo zwiększają poziom acetylocholiny w mózgu.
Suplement taki, jak galantamina bezpośrednio wpływa na chemię mózgu, a więc nie należy tego lekceważyć. Zażywanie go nie jest dla każdego. U niektórych osób może wywołać działanie niepożądane.

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym: nudności, wymioty, biegunka, jadłowstręt (utrata apetytu), i utrata masy ciała. W badaniach obejmujących chorych z chorobą Alzheimera, te działania niepożądane są tymczasowe i częściej na początku leczenia.

Należy zauważyć, że pacjenci z Alzheimerem korzystają z galantaminy w ciągu dnia i w powtarzanym okresie w ciągu kilku miesięcy, a nawet lat, natomiast dla świadomych snów zazwyczaj zaleca się przyjmować tylko, co 48h.

Przeciwwskazania

Leki z właściwościami antycholinergicznymi, które przekraczają barierę krew / mózg, takie jak atropina, benztropine (Cogentin) i triheksyfenidyl (Artane), przeciwdziałają skutkom galantaminy.

Ponadto, zostały udokumentowane następujące kwestie medyczne. Działanie galantaminy może pogarszać: astma, choroby płuc, padaczka lub w przeszłości napady padaczkowe, choroby serca, w tym wolne bicie serca lub szmer serca, nerek i / lub wątroby, choroby wrzodowe żołądka, problemy oddechowe i chore drogi moczowe.

Bezpieczne dawki dla praktykowania Świadomego Śnienia.

Zalecana dawka dla poprawy snu mieści się w przedziale: 4 – 8 mg.

Doustnie brana galantamina działa z pełną siłą w ciągu godziny po spożyciu. Okres półtrwania wynosi około 7 godzin. Najlepiej wziąć galantaminę w środku nocy, aby skorzystać z dłuższych cykli snu REM (występują w drugiej połowie nocy.) Pigułki brane przed snem mogą powodować odwrotny od zamierzonego skutek i mogą spowodować nieprzyjemne doświadczenia, a nawet spowodować bezsenność.

W przypadku niepowodzenia w uzyskaniu świadomego snu lub wyjścia bezpośredniego z powodu niemożności ponownego zaśnięcia można liczyć się z nieprzyjemnymi odczuciami w ciele takimi jak: uczucie rozbicia, lekkie otępienie, uczucie zbliżone do nieprzespanej nocy z wypiciem kilku kaw.

Wiemy, że z galantaminą należy obchodzić się ostrożnie i ze zdrowym rozsądkiem, tak jak ze wszystkimi wspomagaczami świadomego śnienia OBE. Ponieważ wprowadzenie intencji jest naprawdę trudną częścią uczenia się świadomego śnienia, wielu początkujących Oneironautów sięga po wszelkie możliwe do zdobycia na rynku wspomagacze. Warto jednak zwrócić uwagę, że pigułka sama niczego nie załatwi, choć rzeczywiście połykanie pigułki jest silnym aktem rytualnym, który sam w sobie pomaga zogniskować naszą intencję.

Z naszej praktyki wynika, że w pierwszej kolejności, najistotniejsze jest samodzielne opaGalantaminanowanie sztuki świadomego śnienia (LD) i wyjść bezpośrednich (OOBE), bez użycia jakichkolwiek wspomagających to doświadczenie suplementów. Dopiero wówczas, gdy już potrafimy ten stan osiągać, możemy wtedy spróbować wzmocnić intensywność jego działania różnorodnymi suplementami, które choć nie zawsze legalne, są jednak dostępne na rynku krajowym lub zagranicznym. Galantamina z całą pewnością góruje nad innymi specyfikami. Nie przypadkowo została nazwana „pigułką świadomego śnienia”.

Więcej informacji można znaleźć na forum Instytutu: http://forum.instytutnoble.pl