palo santo3W tym artykule chciałbym wyjaśnić jak stosować drewienka Palo Santo w celu oczyszczania energetycznego. Palo Santo podobnie jak Biała Szałwia jest jednym z najlepszych kadzideł stosowanych do oczyszczania się z negatywnej energii. Myślę, że te podstawowe informacje mogą okazać się bardzo pomocne dla wielu z Was. A więc zaczynamy!

Co to jest Palo Santo?

Palo Santo to Święte Drzewo rosnące w Ameryce Południowej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat przeczytajcie ten artykuł. Do oczyszczania energetycznego wykorzystujemy drewienka, które działają na zasadzie kadzidła. Dostępne są również inne formy Palo Santo takie jak trociny, stożki i sam olejek. Drewienka są najbardziej wygodne w użyciu.

Jak wygląda drewienko Palo Santo?

Drewienka Palo Santo są dostępne w różnych wersjach. Najbardziej popularne są drewienka cięte ręcznie o rozmiarze ok 10 cm długości i 1 cm szerokości. Występują również w większych rozmiarach, ale te standardowe są najwygodniejsze w użyciu.

W jaki sposób się używa drewienka?

Sposób użycia jest bardzo prosty. Podpalamy końcówkę drewienka i gdy intensywnie się rozpali zdmuchujemy płomień. Powstaje żarząca się końcówka z której wydobywa się dym, który jest tym na co czekamy. Natychmiast możemy odczuć przyjemny, intensywny zapach palonego drewna, odpowiedni tylko dla Palo Santo. Teraz wykonujemy najważniejszą pracę a więc okadzanie dymem siebie, pomieszczeń, przedmiotów w celu oczyszczenia z negatywnej energii. Gdy zakończymy oczyszczanie po prostu gasimy rozżarzoną końcówkę, a drewienko posłuży nam jeszcze dopóki całe się nie wypali.

Czy są jakieś szczególne procedury oczyszczania? Np. rozpoczynać oczyszczanie od rogu mieszkania? A jeśli chodzi o osoby to zaczynać od nóg czy głowy? A może nie ma to znaczenia?

Wszelkie rytuały okadzania nie są tak istotne jak nasza intencja i zaangażowanie w to co robimy. Najważniejsze jest robić to w taki sposób w jaki czujemy intuicyjnie. Można to robić w całkowitej ciszy lub też wypowiadać intencje na głos zestrajając ją ze swoim oddechem. Bardzo często spotyka się osoby które pogwizdują lub wydają jakieś dziwne dźwięki. Oczyszczanie polega głównie na odymieniu tego co chcemy oczyszczać, ale ciekawe jest również to, że zasięg jest dużo większy i oczyszczeniu podlega całe najbliższe otoczenie, również w pokojach, które nie były bezpośrednio odymiane. Jeśli chodzi o osoby to nie ma znaczenia kolejność, ani kierunek odymiania danej części ciała.

palo santo2Jak często wykonywać oczyszczanie energetyczne?

Odpowiedź jest prosta, im częściej tym lepiej. Jeśli czujemy, że istnieje potrzeba oczyszczenia to po prostu to robimy. Z własnego doświadczenia wiem, jak ważne jest oczyszczanie gdy wracamy z miejsc w którym przebywało sporo ludzi. Np. po pracy, po zakupach w centrum handlowym, autobus, kino, teatr. Wszędzie gdzie są skupiska ludzi jesteśmy narażeni energię która nam szkodzi. Zaletą drewienek Palo Santo jest to, że są bardzo wydajne. Jedno drewienko potrafi nam wystarczyć na wielokrotne użycie.

Czy po oczyszczaniu Palo Santo trzeba brać kąpiel/prysznic?

Palo Santo ochrania nas bardzo dobrze przed negatywnymi bytami astralnymi. Czas tej ochrony jest uzależniony od naszych myślokształtów a także czy mamy ponownie kontakt z negatywnymi energiami. Wzięcie kąpieli nie jest konieczne, chociaż z całą pewnością spotęguje działanie oczyszczające. Szczególnie gdy będziemy brać kąpiel w soli. Jeśli nie macie takiej możliwości po prostu spłuczcie się wodą.

Życzę Wam owocnej pracy w oczyszczaniu siebie i swoich bliskich.

A tutaj możesz zakupić drewienka Palo Santo.

Karol


15 komentarzy

Małgorzata · 10 lutego, 2018 o 6:19 pm

Witam. Oczyszczam mieszkanie za pomocą białej szałwii i ona juz 3 krotnie mi od razu zgasła. Co to może być – mokra szałwia czy ciężka atmosfera w domu. Połozyłam szałwię na kaloryferze. ale oczyszczanie 3 razy przerywałam ,Podobna sytuacja z z palo santo nie chciało się rozpalic. Co jeszcze moge robić? Dziekuje za pomoc

  Tomek · 5 marca, 2018 o 7:15 pm

  Mam podobnie ;(

admin · 22 marca, 2018 o 11:08 am

Te problemy z odpaleniem szałwii czy palo santo mają związek z zanieczyszczoną energią. Należy nie zrażać się i czynność wciąż powtarzać do momentu aż uzyskamy pożądany efekt. Musimy zaznaczyć, że szałwia nie pali się jednostajnym płomieniem ale rozpala się i po chwili gaśnie.

W przypadku silnych zanieczyszczeń energetycznych polecamy palenie Agnihotry:
https://szamanskibeben.pl/pl/kadzidla-i-zywice/155-agnihotra.html

  jadwiga brzezińska · 16 maja, 2019 o 7:23 pm

  wierzcie w BOGA a nie w okadzanie i to jeszcze świętym drzewem a ochroni was łaska uświęcająca chrześcijanie-to BÓG powiedział”ZANIM UKSZTAŁTOWAŁEM CIĘ W ŁONIE MATKI ZNAŁEM CIĘ” oraz WSZYSTKIE WŁOSY NA TWOJEJ GŁOWIE SĄ POLICZONE” czego się obawiasz nie znasz BOGA dlatego się lękasz zwróć się do JEZUSA rozmawiaj z JEZUSEM przekonasz się że ON jest.

   jajo · 24 czerwca, 2019 o 7:05 pm

   z doopy się raczej wyklułaś moherze ty.

   Olek · 27 września, 2019 o 3:14 pm

   JA wierzę w Boga ale gdy się przeziębię to zażywam aspirynę i z wiarą w wyzdrowienie spadam do łóżka. Gdybym mówił „wierzę w uzdrowienie” i chodził bez czapki to byłaby to raczej arogancja lub w najlepszym wypadku wystawienie Boga na próbę czyli lekki szantaż!
   /a jak chcę wbić gwóźdź w ścianę to nie wpycham go gołą ręką na siłę bo „Bóg wszechmogący opiekuje się mną więc mi pomoże” tylko łapie za młotek i dziękuję Bogu; a jak chcę oczyścić energetycznie mieszkanie to chwytam za białą szałwię stworzoną przez Boga by służyła innym oczyszczaniem i robię z niej użytek/

    Robert Noble · 11 października, 2019 o 9:53 am

    Mądre logiczne, racjonalne podejście! 🙂

    Teresa Maria · 30 października, 2019 o 10:25 pm

    Wszystko na tej wspaniałej Planecie stworzył Bóg w określonym celu i białą szałwie ipaulo Santoa ludziom dał wolną wolę i rozum. Od lat stosuje w/w z właściwą intencją mają wielką moc polecam

    Alicja · 22 marca, 2020 o 8:11 am

    Super ! Mądra, logiczna i wyczerpująca odpowiedź:)

   ayahuasca · 31 października, 2019 o 4:32 pm

   wierzcie w co chcecie, jak chcecie. chodźcie do kościoła jeśli czujecie taką potrzebę , okadzajcie się czym chcecie i jak chcecie. rozmawiajcie z kim chcecie i uznawajcie rytuały jakie chcecie pani Jadziu. Bądźmy po prostu dobrymi ludźmi, którzy nie krzywdzą innych – nie narzucajmy nikomu sposobu wyznawania swojego Pana. Pan jest. Ale każdy widzi Go inaczej, i skoro na świecie mamy tyle narodowości i tyle języków dlaczego nie miałoby być milionów sposobów na nazywanie Go i sposobie wyxhwalania ?

   Bea · 24 listopada, 2020 o 12:06 pm

   https://www.facebook.com/219914231366278/videos/675292139798665 ONI WIERZĄ W BOGA CO NIE PRZESZKADZA IM ROBIĆ STRASZNYCH RZECZY
   \

Teresa Maria · 30 października, 2019 o 10:29 pm

Wszystko na tej wspaniałej Planecie stworzył Bóg w określonym celu i białą szałwie ipaulo Santoa ludziom dał wolną wolę i rozum. Od lat stosuje w/w z właściwą intencją mają wielką moc polecam

Dziwna wiara · 10 sierpnia, 2020 o 8:46 am

Bóg nie stworzył tylko kościoła gdzie ślepcy klepią wierszyki na pamięć. Bóg stworzył nas z ciała duszy rozumu. Stworzył energię i wiele innych rzeczy, zjawisk których nie widać. Intuicję, więc przykro czytać tekst wierzącego, który jest niedowiarkiem. Mimo wszystko pokój z Tobą.

maria · 5 grudnia, 2020 o 8:07 pm

Przecież to tylko jeden ze sposobów korzystania a jednego ze zmysłów jakie mamy, a tu od razu wielkie dyskusje i po co to? Jeżeli sprawia to komukolwiek przyjemność no to super, a sprawy wiary zostawmy sobie do rozważania indywidualnie.

maria · 5 grudnia, 2020 o 8:16 pm

Przecież to tylko jeden ze sposobów korzystania a jednego ze zmysłów jakie mamy, a tu od razu wielkie dyskusje i po co to? Jeżeli sprawia to komukolwiek przyjemność no to super, a sprawy wiary zostawmy sobie do rozważania indywidualnie. Dla wierzących Katolików , w kościele kadzidło także jest stosowane, ciekawe czy wiecie dla czego???

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *