Przedstawię tutaj kilka kroków, jak palić Agnihotrę. Jest to najłatwiejszy sposób na spalanie tych cudownych ziół. Ten rytuał nie jest związany ze wschodem i z zachodem słońca. Możecie ją palić o dowolnej porze dnia. Najważniejsza jest „Intencja” spalania. Agnihotrę spalamy w miedzianej piramidzie, zachowując przy tym wszelkie środki ostrożności, gdyż mamy do czynienia z otwartym ogniem. Jeśli jednak nie macie piramidy to nic nie szkodzi, możecie wykorzystać do tego celu zwykłą kadzielnice, czy muszlę do kadzideł. Ważne jest aby pod spodem znajdowała się jakaś podkładka, która będzie izolować nagrzane naczynie od podłoża.

Ja palę swoją Agnihotrę w smoku.

 

 1. Zamknij wszystkie drzwi i okna w pomieszczeniu w którym będziesz spalać agnihotrę.

 2. Przygotuj świecę, pojemnik w którym będziesz spalać agnihotrę, zapalniczkę i szczypce do kadzideł.

 3. Zapal świecę (najlepiej białą lub w kolorach konkretnej czakry).

 4. Wycisz umysł, wejdź w stan medytacji.

 5. Wyraź intencję oczyszczenia przestrzeni lub osób którym chcesz pomóc.

 6. Zapal kulkę agnihotry niech się rozpali i włóż ją do miedzianej piramidy (kadzielnicy, pojemnika)

 7. WAŻNE! Nie dmuchaj, nie pomagaj, nie dotykaj, nie popychaj kulki agnihotry. Niech sama zakończy proces spalania.

 8. W trakcie spalania obserwuj płomień, bądź w ciszy.

 9. Gdy agnihotra się spali, zacznie dymić.

 10. WAŻNE! Nie dmuchaj, nie pomagaj, nie dotykaj, nie popychaj kulki agnihotry. Niech sama zakończy proces dymienia. W tym momencie następuje oczyszczenie ze zbędnej energii.

 11. Gdy agnihotra się spali otwórz okna, drzwi, przewietrz całe pomieszczenie.

 12. Spalonego popiołu nie należy wyrzucać. Można go wykorzystać do potraw, nawożenia kwiatów, ogrodu. Z intencją wzmocnienia.

 13. Rytuał palenia agnihotry należy powtarzać co 8 dni. Jeśli zachodzi taka potrzeba można robić to częściej.

 

A tutaj krótkie przypomnienie na co działa Agnihotra.

 

Agnihotra prawidłowo wykonywana ma wielką moc uzdrawiającą i przemieniającą. Oczyszcza atmosferę, nasyca powietrze praną – energią życia, wywołuje w ludziach uczucie radości i szczęścia choć nie jest to działanie narkotyczne. Jeżeli w pomieszczeniu gdzie w piramidzie palony jest ogień Agnihotry znajdują się rośliny, to człowiek dysponujący subtelną wrażliwością, łatwo może zauważyć pozytywny wpływ wibracji ognia na wzrost roślin oraz na wzajemną ich komunikację. Rośliny, które pobierają „pożywienie” z atmosfery Agnihotry wzrastają w szczęśliwej aurze. W taki sam sposób jak na rośliny, Agnihotra oddziałuje także na ludzi i zwierzęta.

Lista działania i wpływu Agnihotry:

 • Redukuje stres i napięcie umysłu.
 • Regeneruje komórki mózgowe, odnawia skórę i oczyszcza krew
 • Produkuje duże ilości jonów ujemnych, które odżywiają atmosferę.
 • Neutralizuje bakterie chorobotwórcze.
 • Dym Agnihotry w porównaniu z każdym innym rodzajem dymu ma całkowicie przeciwne działanie. Wdychany przenika do krwiobiegu i poprawia krążenie, tonizuje układ nerwowy i przywraca harmonię w ciele.
 • Jeżeli rośliny znajdują się w atmosferze Homa, gdzie utrzymywane są wibracje palonego w piramidzie ognia Agnihotry, to człowiek dysponujący subtelną wrażliwością może nawet zauważyć ich wzrost oraz wzajemną komunikację. Rośliny czerpią odżywienie z atmosfery Homa, stają się szczęśliwsze i dobrze rosną.
 • W taki sam odżywczy sposób jak na rośliny ogień Agnihotry działa również na ludzi i zwierzęta.
 • Podczas wykonywania Agnihotry dym gromadzi z atmosfery cząsteczki szkodliwego promieniowania i na subtelnym poziomie neutralizuje ich promieniotwórcze działanie. Nic nie jest niszczone a raczej zmienione.
 • W czasie Agnihotry wokół roślin tworzy się pole energetyczne tzw. aura. Takie rośliny stają się silniejsze i bardziej odporne na choroby.
 • Kiedy ogień wygaśnie, energia zostaje zamknięta w uzyskanym popiele. Popiół ten używany jest do przygotowania wielu różnych leków.

 

Zapraszam Was serdecznie do oczyszczania siebie i swojego otoczenia. Cała nasza kochana Matka Ziemia na tym skorzysta!

Tutaj możesz przeczytać o Agnihotrze a tutaj możesz ją zakupić.

 

EosCris


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *