Kolory świec

swiececzakralne

Warto znać symbolikę kolorów świec, aby w bezpieczny sposób przeprowadzać rytuały.

Biała – ochrona i oczyszczenie z negatywnej energii, najbardziej uniwersalna świeca. Biała świeca jest zastępowana w rytuałach, kiedy brakuje nam tej o odpowiednim kolorze. Jest przydatna także w sytuacji, gdy nie wiesz, jakiego koloru świecę powinieneś użyć do danego rytuału/intencji. Ma zastosowanie w ochronie i służy poprawie zdrowia oraz relacji z innymi ludźmi.

Złota – symbolizuje dobrobyt, długowieczność, wspaniałe osiągnięcia. Używana do ochrony majątku, przyciągania pieniędzy, władzy i ciekawych ludzi, pomaga w biznesie. Kolor ten symbolizuje Boga.

Srebrna– symbolizuje Boginię, a także wizje i intuicję, telepatię, jasnowidzenie, podróże astralne. Świeca ta ujawnia ukryte moce, chroni podczas snu. Warto ją zapalić przed położeniem się spać aby oczyścić atmosferę z negatywnych wibracji i zapewnić sobie spokojny sen.

Szara–  ma działanie oczyszczające i ukrywające, uśmierza niepokój i zamęt, neutralizuje wrogie siły. Służy do ochrony zdobytej pozycji społecznej, wpływów i władzy.

Czerwona– wzmacnia zdrowie i witalność, pobudza, daje energię. Jest to bardzo żywy kolor i wedle magii nie powinno się go palić dla osób o wysokim ciśnieniu, mających problemy z krążeniem i kłopoty z sercem. Czerwona świeca wzmacnia oczywiście sferę seksu i namiętności, a także ma działanie ochronne.

Fioletowa– fioletowe świece wzmacniają każdy czar, ale szczególnej siły dodają czarom ochronnym i leczniczym. Kolor fioletowy polecany jest do medytacji, w rozwoju psychicznym ido pobudzenia kreatywności.

Żółta– mówi się, że zapalenie żółtej świecy przy uczeniu się otwiera umysł i pozwala przyswoić większą ilość wiedzy. Żółte świece wywołują też odprężenie. Używane do zaklęć dodających wdzięku, atrakcyjności, pewności siebie.

swieca-z-olejkow-eterycznych-7-czakrPomarańczowa– dodaje sił i optymizmu, uspokaja i napełnia pozytywną energią. Oczyszcza zarówno nasze ciało jak i rzeczy z negatywnych energii, które mogą się do nas przyczepić poprzez dotyk, a nawet tzw. „złe spojrzenie”. Przydatna przy depresji, epilepsji, wyczerpaniu.

Niebieska– wszystkie świece w odcieniach niebieskiego są traktowane na równi z fioletowymi i uznaje się je za świece duchowe. Świeca niebieska pomaga w uzyskaniu wewnętrznego spokoju, polecana dla rozwoju duchowego, kontaktu ze swoim Wyższym Ja, przy projekcjach astralnych. Niebieskie świece są świetne do sypialni, bowiem chronią (zwłaszcza nocą)przed niepożądanymi wpływami otoczenia i sprzyjają proroczym snom.

Zielona– zielonych świec używa się do rytuałów, w których chodzi o ogólne szczęście. Symbolizują sprawność fizyczną i zdrowie, dlatego stosuje się je w rytuałach leczniczych. Nie należy palić zielonych świec z czerwonymi, bo wywołuje to zazdrość.

Różowa– delikatna miłość, pomaga w przyjaźni. Ponoć sprzyja posiadaniu dziecka, rozwiewa nieporozumienia, łagodzi stany lękowe. Różowe świece sprzyjają wszelkiego rodzaju relacjom, wzmacniają harmonię i zrozumienie. Odganiają złe energie. Działanie świec można jeszcze wzmocnić kwarcem różowym: należy ułożyć kawałki kwarcu różowego w krąg otaczający świecę. Krąg bowiem symbolizuje wspólnotę przyjaciół.

Brązowa– kojarzy się z ziemią i z posiadaniem majątku ziemskiego, dlatego należy ją palić zawsze, kiedy w grę wchodzi chęć przyciągnięcia do siebie korzyści nie tylko finansowych, ale ogólnie – materialnych. Podobno chroni dom, zwierzęta i rośliny.  Stosowana jest do zaklęć mających na celu odnalezienie zagubionych przedmiotów.

Czarna– osoby niedoświadczone nie powinny palić świecy w tym kolorze. Uważa się, że czarna świeca jest stosowana jedynie w czarnej magii, ale nie jest to do końca prawdą. Magia Świec mówi wyraźnie, że czarne świece rozwiewają tajemnice, niszczą uroki, działają jako najmocniejsza magiczna zapora przeciwko atakom innych osób. Jednak stosowane niewłaściwie mogą być źródłem wielkiego chaosu i stanów lękowych.

 

Interpretacja płomienia świecy

Na wstępie każdego zaklęcia, rytuału czy prośby należy bacznie obserwować płomień świecy. Pozwoli to stwierdzić, czy nasze zaklęcie zadziała, czy nasza intencja jest właściwa, czy sprzyjają nam odpowiednie moce. Dopiero po dłuższej obserwacji płomienia i zyskaniu pewności, że wszystko jest w porządku, możemy przystąpić do wykonywania zaklęcia lub rytuału. Świece posiadają swój własny „język” wyrażany poprzez taniec płomienia, kierunek płomienia i dymu, trzask płonącej świecy i pękanie wosku. Osoby doświadczone mogą pokusić się o dokładną analizę zachowania świecy w czasie rytuału. Tutaj jednak zajmiemy się najbardziej podstawowymi znakami, jakie mogą dawać świece.

Gdy świeca pali się:

płomień-świecySilnym płomieniem – oznacza, że moce, które przyzywasz, przybywają i zaczynają działać w kierunku tego, o co prosisz.

Słabym płomieniem – oznacza, że być może zaistniało wiele przeszkód na drodze do spełnienia tego, o co prosisz. Niech świeca wypali się do końca i następnego dnia należy rytuał powtórzyć od nowa.

Płomień skacze lub drga – znaczy, że energia przebiega falowo w obie strony. Może też oznaczać działanie silnych emocji (u prowadzącego rytuał) lub obecność chaotycznych energii.

Kolorowym płomieniem – kolorowy płomień może oznaczać, że salamandra (bogini ognia) chce nam przekazać poprzez kolor jakąś wiadomość. Wtedy należy zobaczyć, co dany kolor oznacza i odczytać przesłanie.

Gdy świeca gaśnie na początku rytuału – jest to znak, że nie jest to dobry czas dla ciebie na przeprowadzenie tego rytuału. Dlatego najlepiej odczekać 28 dni i zrobić ponowne podejście.

Jeśli świeca migocze – może to oznaczać obecność duchów.

Gdy świeca przewraca się i płonie cała – najgorszy znak, jaki może być dany przez płomienie świec. Świadczy o tym, że zaklęcie na pewno się nie uda, a na dodatek osoba, dla której wykonujemy rytuał jest w dużym niebezpieczeństwie. Natychmiast trzeba przerwać rytuał i zastosować magię ochronną.

Reguł dotyczących palenia świec jest oczywiście o wiele więcej, w tym artykule przedstawiłam tylko najważniejsze. Z mojego doświadczenia wynika, że w przypadku spraw wielkiej wagi warto jest zapalić białą świecę i obserwować ją w trakcie przesyłania prośby do sil wyższych. Gdy potrzebujemy pomocy w kwestiach duchowych, biała świeca doda nam otuchy, uspokoi swoim płomieniem. Będzie jak milczący towarzysz, łącznik z wyższymi światami.

Ascella


Na pierwszą część artykułu zapraszamy tutaj: Magia świec część 1


Wszystkich zainteresowanych zakupem świec i świeczników zapraszamy do sklepu: www.szamanskibeben.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *