kadzidlo-irn2

 

Słowo Kadzidło pochodzi od łacińskiego słowa Incensum co znaczy „podpalony„. Wiele różnych kadzideł zostało spalane na wszystkich kontynentach w wielu kulturach przez tysiące lat. Były używane w celach rytualnych, duchowych, w różnych uroczystościach, w celu emocjonalnego uzdrowienia, i w celach leczniczych. Palenie kadzideł łączy nas z naszą duchową naturą, i z tym co boskie. Dzięki okadzaniu relaksujemy ciało i ducha, uspakajamy umysł, wyciszamy myśli i uwalniamy się od stresów codziennego życia.

zywice-irn3Spośród pięciu zmysłów jakimi jesteśmy obdarzeni jako istoty ludzkie, zapach jest najbardziej bezpośrednio związany z naszymi emocjami i wspomnieniami. Bodźce węchowe (nasz zmysł powonienia) są przetwarzane bezpośrednio przez układ limbiczny, który jest w pewnym obszarze mózgu odpowiedzialny za emocje, pożądanie, głód, pamięć i wyobraźnię. Jest on postrzegany w prawej części mózgu. Odpowiada on za otwarcie się na stronę duchową i intuicję, podczas gdy wszystkie inne nasze zmysły są postrzegane analitycznie, czyli przez naszą lewą stronę mózgu. To dlatego różne zapachy mają tendencję do wyzwalania w nas najpiękniejszych wspomnień lub głęboko ukrytych i nieprawdopodobnych wspomnień. Dzięki temu, kadzidła są tak mocno związane z szeroko postrzeganą duchowością.

zywica-irn

Ci, którzy „słuchają” dymu z kadzidła zrozumieją swoją moc, która pomaga odżywić nasze starożytne połączenie z siecią życia, naturą i ze zbiorową świadomością Wszechświata. To dlatego tak wiele kultur wokół Ziemi współpracowało z kadzidłami w celu osiągnięcia wyższych stanów świadomości. Przez tysiąclecia łączyli się również poprzez medytację i modlitwę. Taniec dymu z granulkami żywicy Copal lub jakiegoś innego kadzidła (zapraszam do artykułu, który napisała Taisha o żywicach naturalnych), budzi wspomnienia dawnej świętości, która przenika nasze myśli i doprowadza nas do chwili obecnej, pobudzając naszą świadomość i ostrość, a jednocześnie oczyszcza energię wokół i wewnątrz nas.

 

Kamil


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *