Agnihotra – w postaci kul formowanych z czystych ziół i parafiny ma działanie oczyszczające, egzorcyzmujące, usuwa negatywy oraz podnosi wibracje pomieszczenia. Jeśli stosujemy ją w domu, ważne jest, aby spalać ją w naczyniu przystosowanym do tego celu, np. piramidzie miedzianej lub glinianej kadzielniczce. Popiół ze spalonej agnihotry pomaga na rany i choroby skórne. Jeśli palimy agnihotrę w domu w celu jego oczyszczenia, najskuteczniejsze będzie zapalenie jej jednocześnie w każdym pomieszczeniu, np. po jednej kuli na pokój.

 

Biała szałwia – potężna roślina o bardzo szerokim zastosowaniu. Dym z liści szałwii używany jest do oczyszczania ludzi, pomieszczeń i przedmiotów takich jak talizmany i amulety, do uzdrowień, przeciwko złemu oku, a także do przyciągania materialnego bogactwa. Dezynfekuje, chroni, wprowadza spokój i jasność umysłu. Okadzanie dymem z szałwii przywraca harmonię w naszym domu i w osobistym polu energetycznym. Prócz tego rozjaśnia umysł, przynosi spokój i dobre samopoczucie. Wysuszone liście podpala się, a dym można rozprowadzać powoli np. piórkami. Aby usunąć złą energię wraz z dymem, należy po zastosowaniu szałwii dokładnie przewietrzyć dom.

 

 

Kadzidła i kadzidełka – symbolizują oczyszczający ogień, zaś unoszący się aromatyczny dym przynależy do żywiołu powietrza. Już dawne cywilizacje zauważyły niezwykłe właściwości dymu z palonych roślin, dlatego rytuał ten szybko stał się nieodzownym elementem wielu religijnych i magicznych ceremonii. Za najcenniejszy uważano dym z żywicznego kadzidła. Możemy wybrać kadzidła w postaci trociczki przeznaczone do palenia na podstawce, albo kupić te w postaci sypkiej i rozpalać na węgielku trybularzowym (nie zapomnijmy o tym, by umieścić go na żaroodpornej podstawce). Możemy też tworzyć własne mieszanki suszonych ziół i żywic.

Kadzidła możemy palić w określonej intencji. Poprawiają aurę w domu, przyciągają dobre energie albo odganiają złe. Przydają się do oczyszczania pomieszczeń, w których przebywały osoby chore, a także w czasie działań egzorcystycznych, zabiegów Reiki, wróżenia, praktyk Huny etc. Do oczyszczania przestrzeni nadają się kadzidła o zapachu szałwii, lawendy, paczuli, mięty, drzewa sandałowego, sosny, piołunu i wiele innych. Kadzidła najlepiej palić, gdy Księżyc przebywa w znakach powietrznych.

 

Palo santo – po hiszpańsku „święte drzewo”, to wspólna nazwa dla różnych odmian drzew z rodziny osoczynowatych. Drzewa te występują w Ameryce Środkowej oraz w północnej Argentynie, Kolumbii, Ekwadorze oraz na Wyspach Galapagos. Bogate w aromatyczną żywicę drewno używane jest przez szamanów i uzdrowicieli jako kadzidło, do oczyszczania ludzi i przestrzeni. Dymem z Palo Santo okadza się mieszkania i miejsca ceremonii, aby odpędzić złe energie. Aromat drewienek ma właściwości sprzyjające medytacji, odpręża, koi zmysły, poprawia przepływ energii, uwalnia od stresu, przynosi szczęście oraz odpędza komary. Żywica z Palo Santo posiada właściwości przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Z Palo Santo wytwarza się również naczynia do spożywania Yerba Mate.

Ascella


Ochrona i oczyszczanie energetyczne – metody cz. 1

Produkty wymienione w powyższym artykule, zakupisz w sklepie ezoterycznym szamanskibeben.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *