vedic-artVEDIC ART – tak naprawdę w skrócie jest to rodzaj sztuki polegający na malowaniu intuicyjnym, dzięki któremu otwieramy serce, rozwijamy świadomość, kreatywność oraz pasję i komfort życia. Vedic Art to praca z ciałem, umysłem, to spotkanie z samym sobą na wielu poziomach. To prosta, naturalna metoda oparta na wspólnocie człowieka z siłami tworzącymi kosmos. Dzięki tej sztuce człowiek ma możliwość odkrycia w sobie potencjału i przebudzenia kim w rzeczywistości jest.

Vedic Art zbudowane jest na zasadzie ziarna, które posadzone w ziemi za sprawą swej wewnętrznej inteligencji kiełkuje i wzrasta. Daje on dostęp do przestrzeni do głębin własnej duszy.

HISTORIA

Vedic Art pochodzi z Indii, a źródło ma w św. księgach hinduskich zwanymi Wedami sprzed 5000 lat. Zawierają one kompletną wiedzę, która stanowi doskonale zaprojektowane klucze do otwarcia wiedzy o prawach natury i wszechświata.

vedic_artW 1974 r. Maharishi Mahesh Yogi twórca medytacji transcendentalnej m.in. nauczyciel duchowy legendarnego zespołu The Beatles przekazał mądrość wedyjską malarzowi Curtowi Källman pochodzącemu ze Szwecji. Wspaniały artysta, malarz, adept Akademii Sztuk Pięknych chciał on, by mądrość ta była znana ludzkości z zachodu. Przez stulecia dostępna była tylko joginom i ludziom biegłym w sanskrycie. Wiedza ta dotyczyła 17 zasad jakimi można kierować się w malarstwie jak i w życiu. Källman dostosował te zasady do współczesnego człowieka i stworzył proces, który aktywuje prawą półkulę. Opracował on system polegający na samopoznaniu się poprzez malowanie intuicyjne. W 1988 r. rozpoczął nauczanie w Skandynawii i lawinowo rozprzestrzenia się tam. Na wyspie Olandia otworzył szkołę malarzy, na tą chwilę zjeżdżają się chętni, by malować w energii 17 zasad. W 2005 r. Vedic Art zawitało do Polski. Pierwsi artyści w Polsce ukazali swe prace w Sadhu Cafe w Warszawie w 2008 r. i spotkali się z pozytywnymi reakcjami widzów. W Polsce pierwszy kurs Vedic Art nastąpił w 2009 r. Od tamtego czasu organizowane są warsztaty często w plenerze przez wykwalifikowaną kadrę, która uczy sztuki kreacji z przestrzeni życia.

KORZYŚCI DLA UMYSŁU

vedic art

www.vedicart-izabela.pl

Pierwszy człowiek na tym świecie potrafił docenić piękno tego świata, odczuwał, że jest jej częścią. Z czasem pojęcia te uległy degradacji. Przestaliśmy przyjmować własny potencjał i własne talenty. W fizycznym Wszechświecie jedynym naszym ograniczeniem jest umysł. Nasze umysły wierzą w systemy z ograniczeniem, a umysł jest tak potężny, że potrafi utrzymywać te ograniczenia poprzez myśli. Dlatego ważne jest się reedukować, stajemy się tym co myślimy. Otwarty umysł jest zdolny, by podróżować do głębin Wszechświata i ma dostęp do każdej wiedzy jaka istnieje. Podstawą ludzkiego ustroju jest prawdziwa zasada wiedzy uniwersalnej „Każda komórka w ciele jest wzorcem całości, wszechświatem sama w sobie”. Każdy ludzki ustrój jest zdolny kontaktować się ze Źródłem, swoim prawdziwym istnieniem.

Vedic Art jest sztuką łączącą każdego człowieka z boską inspiracją, która głęboko uzdrawia serce i dusze. Nie trzeba mieć wykształcenia w kierunku artystycznym ani być praktykiem w dziedzinach sztuki, by wziąć udział w takich zajęciach. Malowanie nie jest oceniane, ani porównywane. To sztuka, która wyciąga szczerość rzeczywistą na papier lub płótno. To podróż w głąb siebie, za pomocą dłoni lub pędzla opowiadamy o swoich bólach, pragnieniach, tęsknotach, ale też o szczęśliwej pełnej radości. To proces w którym jesteśmy sobą i możemy bez obaw i żadnych wymagań wyrazić własną indywidualność.

Vedic Art to radość chwili ze spotkania z tą cząstką radosnego i spontanicznego dziecka w sobie. Dzięki tej sztuce zezwalamy na odkrycie w nas potencjału oraz kreatora i twórcę życia. Uaktywnia się nasz wewnętrzny Duch – potrafisz, umiesz, dasz radę. Obrazy naładowane są energią i przedstawiają dla każdego co innego. Malarze mają wrażenie, iż obrazy tworzone są przez istoty duchowe, a malowane jest nie to co się widzi, a to co się czuje. Vedic Art nie uczy jak malować, a przypomina jak malować oddając głos sercu.

Karola


Źródła: TuTuTu