moc kamieni

 

Moc kamieni

 

Kamienie szlachetne intrygowały ludzkość od dawna ze względu na swój niezwykły wygląd, barwę, wewnętrzny blask, przejrzystość czy rzadkość występowania. Wielu z nich nadano wartość handlową, magiczną i uzdrowicielską, powiązano ze znakami zodiaku, gwiazdami i planetami (przy czym w każdej kulturze takie powiązanie może być inne, Babilończycy na przykład przypisywali do znaku Byka agat, Arabowie szmaragd, a Żydzi chalcedon). Pewne fizyczne właściwości kamieni predestynowały je do działań uzdrowicielskich, np. wytwarzające ładunki elektryczne turmalin i kwarc razem z magnetytem mogły korzystnie oddziaływać na dolegliwości reumatyczne.

Energie drzemiące w kamieniach są bardzo stare, liczą sobie miliony, a nawet miliardy lat. Z minerałów zbudowana jest cała materia wszechświata, dlatego ich energia i właściwości ezoteryczne są uniwersalne. Kamienie, podobnie jak zioła, kolory, liczby i dźwięki nie są obojętne. Mogą przez wiele lat tkwić w jednym miejscu, ale cały czas są aktywnymi narzędziami obdarzonymi energią, która może wywrzeć wpływ na twój świat. Są podarunkami Ziemi, istotami mineralnymi obdarzonymi świadomością, siłą oraz duszą, których możesz użyć do polepszenia jakości swojego życia.

 

Ich działanie na ludzki organizm i psychikę opiera się na prawie rezonansu – kiedy system energetyczny człowieka pod wpływem stresu czy choroby ulega załamaniu, pierwotna siła minerałów oczyszcza go, wzmacnia i przywraca równowagę. Minerały można wykorzystywać na wiele sposobów, począwszy od pracy z czakrami i ciałami subtelnymi, poprzez uzdrawianie chorób ciała (litoterapia) aż do rytuałów i praktyk magicznych.

Wspólnym elementem wielu starożytnych religii była wiara w duchy zamieszkujące kamienie. Podczas rytuałów proszono takie duchy kamieni o pomoc. Moc kamieni była dlatego cenna, że one same wydawały się wieczne.

 

Kształt klejnotu jest bardzo istotny w przypadku magii. Kamienie szpiczaste to emitery energii, zaś kamienie okrągłe to zbiorniki, tworzące pola energetyczne, wykorzystywane podczas rytuałów magicznych. Kamienie w kształcie półksiężyca poświęcone były Księżycowi i jego Bogini.

 

Jak wybrać kamienie?

 

 

Bardzo istotny jest dobór odpowiednich minerałów i stworzenie własnej, małej kolekcji kryształów, choć niekoniecznie takiej, której wartość finansowa będzie ogromna. kamienie polneNajlepiej jest zacząć od zbierania kamieni polnych i krzemieni (które także posiadają moc) w czasie wycieczek i spacerów na łono natury. Jeśli kamień przyciągnie twój wzrok, będzie to znaczyć, że chce ci coś przekazać i że posłuży ci najlepiej. Zdarza się, że to kamień wybiera swojego właściciela, wysyłając ku niemu silne wibracje – wówczas mogą pojawić się natarczywe myśli na temat kamienia, które ustąpią dopiero wtedy, gdy kamień znajdzie się w rękach danej osoby. Moc zawarta w skarbach ziemi jest dostępna dla wszystkich, ale posługuj się nią rozważnie, a ona obdarzy cię tym, czego potrzebujesz.

 

W czasie gromadzenia minerałów do celów uzdrowicielskich/magicznych warto pamiętać o kilku rzeczach:

 

– najbardziej praktyczne są niezbyt duże i niezbyt ciężkie, spłaszczone kamienie, które najłatwiej jest położyć na ciele;

– warto mieć przynajmniej po 2 minerały w każdym spektrum kolorów;

– dobrze, jeśli zaopatrzysz się w kamienie zgodne z twoim znakiem Zodiaku, będą one w sposób naturalny chronić cię i oczyszczać z negatywnych energii;

– zalecane jest też posiadanie kilku większych minerałów, które wzbudziły czymś Twoje zainteresowanie – będą pomocne w medytacji;

– jeśli wybierasz osobisty kryształ dla siebie, powinien on być na tyle mały, by mieścił się w dłoni. Powinien także posiadać jeden wyraźny czubek oraz emitować pozytywne dla ciebie wibracje, które możesz sprawdzić, kierując czubek kryształu w stronę swojej głowy, trzymając kamień w ręce przyjmującej.

 

Oczyszczanie kamieni

 

Oczyszczanie to prosty proces, w których pozbywasz się wszelkich przeszłych wpływów i energii, z którymi zetknęły się kamienie, przygotowując je w ten sposób na własny użytek. Warto zatem powtarzać rytuał dla każdego nowego kamienia, jeśli masz zamiar używać go w rytuałach magicznych. Wyjątkiem mogą być kamienie polne, które osobiście zebrałeś z dala od terenów przemysłowych, militarnych, autostrad etc.

 

Pamiętaj o tym, że nie każdy kamień może być oczyszczany dowolną metodą. Także czas ładowania energią słoneczną może kryształ górski moc kamienibyć inny dla różnych kamieni, np. kryształ górski może przebywać na słońcu nawet kilka godzin, natomiast turmalin, piryt, agat, malachit, hematyt, tygrysie oko oraz wszystkie minerały żelazowe, intensywnie kolorowe, ciemne możemy pozostawić na słońcu maksymalnie na 10 minut.

Jeśli mamy więcej kamieni określonego rodzaju, oczyszczajmy je w grupach – oczyszczą się szybciej i skuteczniej.

Światło słoneczne – najprostsza metoda oczyszczania kamieni. Polega na wystawieniu ich na działanie słońca na cały dzień, na trzy dni lub nawet na tydzień. Promienie słońca wypalają wszelką niepożądaną energię, a także ładują kamienie.

Woda (zalecana dla większości minerałów. Nie stosować dla turkusu i pirytu!)– najlepiej oczyszczać kamienie w czystym strumieniu poprzez włożenie ich do woreczka (najlepiej z siatki) i zamocowanie go tak, by kamienie były obmywane wodą, ale nie zostały porwane przez jego nurt. Możemy także szybko oczyścić minerały, trzymając je przez 3 minuty pod zimną wodą z kranu lub nalać wody do miski, wsypać łyżkę soli, umieścić w niej kamień na 2 godziny, a potem przepłukać pod bieżącą wodą. Wodę pozostałą po moczeniu koniecznie wylewamy do ścieków.

Oczyszczanie ziemią(zalecane dla takich minerałów jak: turmalin, piryt, agat, malachit, hematyt, tygrysie oko oraz wszystkie minerały żelazowe, intensywnie kolorowe, ciemne)–zakopujemy kamień na 3 dni lub na tydzień w ziemi (może być ziemia w doniczce lub skrzynce balkonowej). Potem opłukujemy i oczyszczamy z brudu.

Oczyszczanie dźwiękiem – umieszczamy kamień w pobliżu źródła czystego dźwięku (gong, dzwonki wietrzne, kamerton, dzwony świątynne, misy kryształowe) i pozostawiamy na 20 minut. Można też posłużyć się nagraniem CD.

Oczyszczanie kadzidłem – (zalecane dla takich minerałów jak: minerały kruche, łamliwe, delikatne, piryt, minerały żelazowe, turkus)– zapalamy kadzidło (kadzidełka, żywice naturalne, Palo Santo itp. )  i zanurzamy kamień w jego dymie na 10 minut.

Oczyszczanie mentalne – ujmujemy kamień w obie dłonie i wyobrażamy sobie, że przepływa przez nie strumień czystej wody lub powietrza, usuwając wszelkie zabrudzenia energetyczne.

 

Ważne: po każdorazowym oczyszczeniu kamieni należy je naładować, czyli przywrócić im pierwotną moc, wystawiając na przykład na działanie promieni słońca, księżyca lub gwiazd.

 

Ładowanie kamienia ochronnego

 

Możemy zwiększyć naszą energetyczną ochronę, używając ochronnych przedmiotów i nosząmoc kamienic ochronne ubranie. Jeśli wykonamy je sami, wpleciemy wówczas w dany przedmiot nasz zamiar i wibrację. Amulet pomaga strzec naszej wibracji, zwłaszcza w skupiskach ludzkich, w których otacza nas wiele obcych pól energetycznych, mogących niekorzystnie na nas oddziaływać.

Ważne jest, aby w czasie sporządzania amuletu skoncentrować się na zamiarze – im dłużej pozostajemy w takim skupieniu, tym większe oddziaływanie ma amulet. Amulet może zostać zaprogramowany tylko na jedno określone działanie – np. na ochronę lub przyciąganie pieniędzy. Nie może wziąć na siebie więcej niż jednej roli. Świetnie do roli amuletu nadają się właśnie kamienie, najlepiej jasne i okrągłe, jak np. kryształ górski, kwarc różowy albo kamień księżycowy.

 

Przygotowanie kamienia ochronnego

 

 

Po wybraniu odpowiedniego kamienia i obmyciu go pod bieżącą wodą powiedz głośno: Niechaj z tego kamienia zostaną zmyte wszystkie pola informacyjne. Teraz.

Połóż kamień we wnętrzu lewej dłoni i zacznij głęboko oddychać. Skoncentruj się na wnętrzu swojego serca, poczuj płynącą w tobie miłość oraz podwyższony poziom wibracji. Chuchnij na kamień, pozwalając, by spłynęły na niego miłość i wdzięczność. Powiedz do niego szeptem: Oboje jesteśmy utkani z tej samej materii wieczności i te same gwiazdy oświetlają naszą drogę, przepływa przez nas ta sama wibracja. Jest to ochronna wibracja, która strzeże mojej energii. Jesteś moim kamieniem ochronnym! Chronisz mnie, kiedy cię noszę!

Teraz palcami prawej dłoni trzykrotnie zatocz koło nad kamieniem w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Potem zwilż palec śliną i potrzyj nim kamień. Zapal jedną zapałkę i trzykrotnie zatocz nią koło wokół kamienia. Zdmuchnij ogień i potrzymaj kamień w dymie ulatującym z zapałki.

Twój amulet jest gotowy. Podziękuj za niego, noś zawsze przy sobie, a na noc wkładaj pod poduszkę.

 

Ascella


Bibliografia:
– Alicja Chrzanowska, Tajemnice energii kamieni.Ebook.
– Adrian Devine, Magia. Wróżby, zaklęcia, amulety. Wydawnictwo Kirke, Wrocław 2006
– Rudolf Duda, Lubos Rejl, Przewodnik. Kamienie szlachetne. Multico, Warszawa 1998
– Lumira, Rytuały ochronne na klątwy i uroki. Studio astropsychologii, Białystok 2015
– http://www.greenharmony.pl/krysztaly-mineraly/1064-jak-oczyszczac-i-programowac-mineraly.html

Wszystkich zainteresowanych zakupem kamieni w postaci wisiorów, a także różdżek i kamieni czakralnych zapraszamy do sklepu: www.szamanskibeben.pl