W dzisiejszym artykule spojrzymy na fascynujące zjawisko zwanym OOBE, czyli Out-of-Body Experience (doświadczenie wyjścia poza ciało). Będziemy analizować, czy to mistyczne doświadczenie jest dostępne dla każdej osoby, czy też wymaga określonych predyspozycji. Jako specjalista w dziedzinie OOBE, Projekcji Astralnych i Świadomych snów, przedstawię Wam moje refleksje na ten temat.

Zacznijmy od początku. Czym jest OOBE?
OOBE, znane również jako wyjście poza ciało, jest doświadczeniem, w którym codzienna fizyczna świadomość jednostki pozostaje aktywna, pomimo poczucia oddzielenia od fizycznego ciała. Mówiąc po ludzku, znajdujemy się poza ciałem i jesteśmy w pełni tego świadomi. Podczas OOBE posiadamy pamięć i świadomość, która porusza się poza granicami fizycznej formy, eksplorując różne wymiary i rzeczywistości. Jest to doświadczenie zmysłowe pełne realizmu, który czasami przekracza znane nam doświadczenia fizyczne.

Czy OOBE jest dla każdego?
Teraz ważne pytanie, czy OOBE jest dostępne dla każdej osoby? Odpowiedź może być bardziej skomplikowana, ponieważ doświadczenie OOBE może różnić się w zależności od osoby. Istnieją osoby, które mają naturalne skłonności do doświadczania OOBE od najmłodszych lat. Dla nich wyjście poza ciało nie jest niczym nadzwyczajnym. Jest bardzo naturalne, co sprawia, że mogą nie doceniać potencjału tego doświadczenia. Nie jest to dla nich nic mistycznego, nawet nie mają pojęcia, że mogą je wykorzystywać w rozwoju duchowym.

Utworzono za pomocą SI

Jednakże, w mojej praktyce doświadczyłem również wielu osób, które nie miały wcześniejszego doświadczenia z OOBE, a zdolności te mogły zostać rozwinięte tylko poprzez odpowiednie techniki i praktyki. To właśnie najliczniejsza grupa. Potrzebne jest silne zaangażowanie, które wynika z odpowiedniej motywacji. Istnieje wiele technik, takich jak medytacja, koncentracja umysłu i wizualizacja, które mogą pomóc w rozwinięciu zdolności do doświadczania OOBE, jednakże najważniejsza jest chęć, zamiar, intencja. Wszystkie niezbędne informacje na temat tego jak rozpocząć swoją praktykę zawarłem w książce: OOBE. Drugie życie poza ciałem.

Warto również wspomnieć, że niektóre osoby mogą doświadczać spontanicznych OOBE, na przykład w wyniku traumy, choroby lub wypadku. Jednakże, w tych przypadkach doświadczenie jest często niekontrolowane i może być potrzebne wsparcie, aby je zrozumieć i zintegrować. Wielokrotnie ludzie pozostawieni są samym sobie i nie wynoszą z tych doświadczeń cennych lekcji. Dochodzi również do zjawiska nadinterpretacji, co może ograniczać percepcję a nie ją poszerzać.

Doświadczenie OBE – jak zacząć i jakie są jego zalety?

Niektóre osoby mogą mieć również blokady emocjonalne lub psychiczne, które mogą utrudniać doświadczanie OOBE. Jednakże praktyka, która prowadzi do uzyskiwania tych doświadczeń ma na celu usunąć wszystkie niezbędne ograniczenia. Jest to czasochłonny proces, gdy podchodzi się do praktyki samodzielnie bez konsultacji ze specjalistą. Jeśli praktykujesz samodzielnie i nie masz zapewnionego odpowiedniego wsparcia emocjonalnego i psychologicznego, możesz mieć trudności w odkrywaniu i rozwijaniu potencjału OOBE. Dlatego tak ważne jest otoczenie się ludźmi o podobnych zainteresowaniach, którzy będą Cię wspierać. Już sama rozmowa o swoich problemach związanych z praktyką może zdziałać cuda.

W przypadku osób z chorobami psychicznymi, zalecałbym konsultację z profesjonalistą medycznym lub specjalistą zajmującym się zdrowiem psychicznym, takim jak psycholog czy psychiatra, przed podjęciem jakichkolwiek praktyk związanych z OOBE. Jak zapewne wiecie, w naszym obecnym społeczeństwie tematy związane z opuszczaniem ciała ciągle są w strefie tabu. Dlatego ważne jest, aby mieć świadomość, z kim możemy na ten temat porozmawiać. Wielu specjalistów jest otwartych na integrację aspektów duchowych i duchowych praktyk, ale większość nie ma nawet pojęcia czym jest OOBE. Ktoś kto nigdy tego nie doświadczył nie wie czym to jest.

Podsumowanie:
Na podstawie mojego doświadczenia i badań mogę stwierdzić, że OOBE, czyli doświadczenie wyjścia poza ciało, może być dostępne dla różnych osób. Choć niektórzy ludzie mają naturalne predyspozycje do doświadczania OOBE, inni mogą rozwijać te umiejętności poprzez odpowiednie techniki i praktyki. Najważniejsze to podjąć samemu decyzję czy jest to praktyka, którą chcemy zgłębiać. OOBE jest zjawiskiem subiektywnym i każda osoba może doświadczać go w inny sposób. Tylko od nas zależy jaki kierunek wybierzemy rozwijając się poza ciałem. Czy będzie to tylko forma rozrywki, czy głęboki wgląd w rzeczywistość. To, co jest ważne, to indywidualne odczucie, rozwijanie świadomości i zrozumienie własnych doświadczeń. Jest to praktyka, która wymaga sporego wysiłku i zaangażowania. Nikt za nas tego nie zrobi, nikt za nas się tego nie nauczy. Stąd też, tak wielu ponosi na tym polu porażkę. Nie są w stanie wytrzymać rygoru dyscypliny i najzwyczajniej w świecie przegrywają z lenistwem.

Podkreślę, że OOBE nie jest doświadczeniem zarezerwowanym tylko dla wybranych, ale dla tych co szczerze pragną rozwijać swoją świadomość. Czy jesteś taką osobą? Sam wiesz najlepiej.

Robert Noble