fot. Robert Noble

Robert Noble jest założycielem Instytutu mającego na celu szerzenie wiedzy dotyczącej świadomości. Duży nacisk jest kładziony na zagadnienia związane ze świadomym śnieniem. Robert znany jest z tego iż jest jest aktywnym propagatorem eksterioryzacji astralnej czyli wychodzeniem poza ciało. W 2008 roku, chcąc zarazić swoją pasją innych, udostępnił na swojej stronie internetowej napisaną przez siebie książkę „OOBE Drugie Życie Poza Ciałem”. Opisał w niej praktyczne porady na temat metodyki opuszczania ciała. Jeszcze w tym samym roku, stworzył dla tych, dla których materiał zawarty w książce nie był dostatecznie wystarczający, internetowy kurs składający się z materiałów filmowych, nagrań audio-sugestywnych i indywidualnie dopasowanych ćwiczeń. W roku 2011 brał udział w tworzeniu OOBE Symulatora, nagrań audio pomocnych przy nauce OOBE. W 2012 napisał książkę (e-book) „OOBE Lęk Pierwotny”, w której omówił temat strachu związany z praktyką wychodzenia z ciała. W maju 2013 r. Założył Instytut Roberta Noble. Początkowym założeniem było skupienie pasjonatów podroży astralnych (OBE). Ludzi badających i eksperymentujących, którzy chcą zrozumieć naturę naszej wielowymiarowej rzeczywistości. Instytut to miejsce gdzie można dzielić się swoją wiedzą na każdy rozwojowy temat nie tylko z zakresu szeroko rozumianej ezoteryki, ale rozwoju osobistego. Instytut Roberta Noble to również wydawnictwo, więc można również w ramach współpracy wydać własną książkę.

Jaki jest Robert Noble?

W 2013r. Robert Noble stworzył nagrania audio z medytacją prowadzoną zatytułowaną: „Ścieżki Szamana„, które mają na celu wprowadzenie uczestnika w stan Duchowej Podróży.  Rok później w Instytucie zostaje wydana przez Roberta książka (ebook), będąca odpowiedzią na potrzeby czytelników: „OOBE – Wasze Pytania Moje Odpowiedzi Cz.1„. W listopadzie 2014r. została wydana wersja drukowana książki OOBE. Drugie życie poza ciałem. Jest to pozycja wydana przez wydawnictwo Illuminatio, gdzie Robert opisuje krok po kroku jak zacząć praktykę wychodzenia z ciała. Jest to najlepszy poradnik jaki ukazał się w tej tematyce.

We wrześniu 2016 roku ukazała się kolejna książka Roberta Noble wydana przez Wydawnictwo Instytut Roberta Noble pt. OOBE. Ścieżka Serca. To wibrująca od emocji opowieść na temat ścieżki jaką Robert podąża w swoim życiu.

04 października 2019r. ukazała się drukowana wersja książki OOBE. Lęk pierwotny w której Robert zawarł praktyczne porady dotyczące radzenia sobie z lękiem i strachem nie tylko w OOBE ale w życiu codziennym.

01 września 2021r. pojawia się książka Nagual Julian. Moja inicjacja w świecie czarowników. Ta książka jest dla wszystkich największym zaskoczeniem bowiem Robert Noble przedstawia nam fakty ze swojego życia, które skrzętnie ukrywał latami. To pozycja, która jest ogromnym prezentem dla ludzi chcących zmieniać swoje życie.

07 września 2022r. ukazała się nowa książka Roberta Noble „Sentencje Mocy„. To praktyczne ćwiczenia do medytacji, które Robert uzyskał od swojego nauczyciela Naguala Juliana.

01 Listopada 2023r. premierę miała książka „OOBE. Tajemnica punktu scalającego„, która jest kontynuacją i uzupełnieniem wiedzy Czarowników i Naguala.

Obecnie Robert Noble nadal aktywnie propaguje wiedzę w zakresie rozwoju świadomości. Można znaleźć go na FB lub kanale Youtube.