Część 1 z 2: Przygotowanie do projekcji astralnej.

1. Zacznij nad ranem.

Najczęstszym błędem popełnianym przez początkujące osoby jest to, że próbują uzyskać projekcje astralną w nocy, tuż przed udaniem się do snu. zacznij we wczesnych godzinach porannych, kiedy jesteś wciąż śpiący. O tej porze zdecydowanie łatwiej osiągnąć konieczny stan relaksacji i podwyższonej świadomości.

poranne obe

2. Stwórz odpowiednie warunki.

Projekcja astralna wymaga stanu skupionej uwagi i głębokiej relaksacji tak więc powinna być wykonywana w części domu w której się czujesz całkowicie swobodnie. Połóż się na łóżku lub sofie, odpręż swój umysł i ciało.

Jest łatwiej wykonywać projekcję astralną samemu niż z kimś kto jest jeszcze obecny w pokoju. Jeśli zazwyczaj śpisz z partnerem wybierz pokój inny niż sypialnię. Zasłoń zasłony albo żaluzje i pozbądź się z pokoju rozpraszających hałasów. Jakikolwiek rodzaj zakłóceń może przeszkodzić ci w potrzebnym stanie relaksacji.

3. Połóż się i zrelaksuj.

Połóż się na plecach w pokoju, który wybrałeś. Zamknij oczy i próbuj oczyścić umysł z rozpraszających myśli. Skoncentruj się na swoim ciele i odczuciach z niego płynących. Celem jest osiągnięcie stanu kompletnego relaksu, zarówno ciała jak i umysłu.

Jeżeli masz problemy z relaksacją ciała, po prostu zacznij napinać swoje mięśnie a następnie rozluźnij je. Zacznij od palców u nóg, następnie relaksuj coraz wyższe partie ciała, stopniowo dochodząc do głowy. Upewnij się, że każdy mięsień jest całkowicie rozluźniony. Oddychaj głęboko i wypuszczaj powietrze całkowicie. Nie utrzymuj żadnego napięcia w klatce piersiowej i w barkach. Po prostu się zrelaksuj. Skoncentruj swoją uwagę na oddychaniu. Nie daj się ponieść żadnym myślom o problemach dnia codziennego, nie pozwól jeszcze pochłonąć się myśli o opuszczeniu ciała. Po prostu pozwól sobie zagłębić się jeszcze bardziej w relaksacji.

Część 2 z 2: Wyjście bezpośrednie z ciała.

1. Osiągnij stan transu.

Pozwól swojemu ciału i umysłowi zbliżyć się do snu, ale nie trać świadomości całkowicie. Będąc na granicy snu i czuwania. Stan transu jest konieczny do wystąpienia projekcji astralnej. Osiągnij ten stan używając następującej metody:

Mając oczy zamknięte, pozwól aby twój umysł (świadomość) powędrował do części ciała takich jak ręka, stopa, albo pojedyńczy palec. Skup się na tej części ciała do czasu aż zwizualizujesz ją dokładnie. Kontynuuj koncentrację do czasu aż pozbędziesz się wszystkich myśli. Użyj umysłu aby poruszać zwizualizowaną częścią ciała, nie poruszając jej fizycznie. Zwizualizuj swoje palce u stóp lub rąk. Zginaj je i ruszaj nimi w wyobraźni. Rób to tak długo, aż poczujesz, jakbyś ruszał nimi naprawdę.Rozszerz swoją koncentrację na resztę swojego ciała. Poruszaj nogami, ramionami i głową, używając tylko swojej wyobraźni. Utrzymuj swoją koncentrację dopóki będziesz w stanie ruszać swoim ciałem tylko w swoim umyśle.

2. Wejdź w stan wibracji.

Wiele ludzi może odczuwać wibracje o różnym natężeniu, po ich wystąpieniu mogą opuścić swoje ciało. Nie bój się wibracji, ponieważ obecność strachu może spowodować przerwanie stanu medytacji, zamiast tego poddaj się wibracjom i zacznij wychodzić z ciała.

3. Użyj woli aby wyjść z ciała.

Wyobraź sobie pokój w którym leżysz. Poruszaj ciałem w swojej wyobraźni tak aby znaleźć się w pozycji stojącej. Rozejrzyj się wokół. Wstań z łóżka, przejdź na drugi koniec pokoju, obróć się i spójrz na swoje leżące ciało.

Twoje OBE jest udane jeśli czujesz jakbyś patrzył na ciało z perspektywy ciała astralnego. Poruszasz się po pokoju świadomym ja, które jest oddzielne od fizycznego ciała.

Osiągnięcie tego etapu wymaga dużo praktyki. Jeśli masz problemy z całkowitym opuszczeniem ciała, staraj się oddzielić chociaż rękę lub nogę. Praktykuj dopóki nie będziesz mógł poruszać się swobodnie ciałem astralnym.

projekcja astralna

4. Powrót do ciała.

Twoje ciało astralne po pewnym czasie samo powróci do ciała. Jeżeli jednak będziesz chciał zrobić to świadomie, wystarczy, że pomyślisz o ciele. Postaraj się wtedy poruszyć palcami u stóp lub rąk.