Robert Noble – znany pisarz, podróżnik astralny i propagator szamanizmu, oferuje nam oto kolejne niezwykłe, czytelnicze spotkanie. Otóż oddał on właśnie do naszych rąk fascynującą książkę pt. „Nagual Julian. Moja inicjacja w Świecie Czarowników”, przedstawiającą jego spotkanie z tytułowym mistrzem Magii i szamanizmu, jak i zdobywane za jego sprawą doświadczenia, nauki i bezcenną wiedzę. Książka ta ukazała się nakładem Instytutu Roberta Noble.

To opowieść o doświadczaniu niezwykłego, wykraczaniu poza granice sztywnego racjonalizmu i odkrywaniu astralnych przestrzeni, miejsc i doznań, których poznanie wymaga wielkiej wiary, odwagi, a nierzadko i poświęcenia. To opowieść o Magii – taj najprawdziwszej, kryjącej się gdzieś obok nas i czekającej na to, by po nią sięgnąć. Wreszcie jest to także opowieść o niezwykłych ludziach – Robercie, Nagualu, Julianie i innych, którzy mają nam coś ważnego do powiedzenia, zaoferowania i nauczenia.

Ta książka jest swego rodzaju poradnikiem na temat duchowego rozwoju – tyle tylko, że została ona napisana w zupełnie inny sposób, aniżeli większość tego typu pozycji. Otóż mamy tu do czynienia z czymś na wzór fabularyzowanego pamiętnika, ale też i zarazem barwnej powieści w jednym, która przedstawia nam kolejne historie z życia Roberta, gdy ten trafił pod opiekę Naguala Julianam by czerpać od niego wiedzę o Magii i czarownictwie. Rozmowy, niezwykłe rytuały, wyprawy poza przestrzeń i czas oraz czysta nauka – to wszystko wypełnia ponad 230 stron tej pozycji, po poznaniu której nic nie będzie już takim, jak dawniej.

Co zwraca naszą szczególną uwagę podczas tego czytelniczego spotkania…? Myślę, że przede wszystkim bezpośredniość relacji, gdzie autor opisuje wszystko prostymi słowami, nie unika trudnych, bolesnych i kontrowersyjnych kwestii, jak i dzieli się z nami swoimi wszelkimi przemyśleniami, co z pewnością nie było rzeczą łatwą i prostą.

Kolejnym zaskakującym i ważnym elementem tej książki wydaje się być zawarty tu humor, który autentycznie nas rozbawia, wprawia w świetny nastrój i zdejmuje niejako ciężar wielkości tego, o czym opowiada ta pozycja.

I wreszcie lekkość relacji – coś na wzór najprawdziwszej powieści spod znaku przygody, fantastyki i komedii, która jednak opiera się – jak podkreśla sam autor, tylko i wyłącznie na rzeczywistych jego przeżyciach i doświadczeniach.

Nie sposób nie docenić również stricte poradnikowej wartości tej książki, która odsłania przed nam tak ważne kwestie, jak chociażby umiejętność przyjmowania życiowej postawy wojownika, zdolność pozostawienia za sobą swojego „dawnego Ja”, czy też osiąganie pełni nieskazitelności, co okazuje się bardzo trudnym wyzwaniem. To wszystko znajduje swoją treść w postaci rozmów, opisów ćwiczeń i rytuałów oraz wewnętrznych rozważań autora, z czego możemy śmiało i ze wszech miar czerpać także i my – czytelnicy. A lekka i przystępna forma relacji sprawia, że jest to tyleż fascynującym, co i autentycznie przyjemnym.

Oczywiście książka ta jest przeznaczoną raczej dla osób, które wierzą w Magię, szamanizm i OOBE („out-of-body experience”, czyli doświadczenie poza ciałem), gdyż to właśnie oni odnajdą się w tej lekturze najlepiej i wyniosą z niej najwięcej. Jednakże w mej ocenie pozycja ta może stanowić również znakomite, intrygujące i zachęcające pierwsze spotkanie dla każdego, kto tylko poszukuje w codzienności swojego życia czegoś więcej, czegoś ważniejszego i piękniejszego. I myślę, że za sprawą tej relacji może to on tutaj odnaleźć…

Lektura tej książki jest dla nas niezwykłą podróżą – do chaty Naguala Juliana, do przepięknych miejsce i poza naszą codzienną rzeczywistość, co już samo w sobie czyni ją piękną, intrygującą i niesamowitą. I co ważne, z każdą kolejną przeczytaną stroną jest tylko i wyłączanie ciekawiej, bardziej niesamowicie i porywająco, gdy oto nasz uśmiech przeplata się co chwilę z zadumą, refleksją, niedowierzaniem i oczywiście poczuciem poznania ważnych prawd.

„Nagual Julian. Moja inicjacja w Świecie Czarowników”, to kolejna udana, interesująca i mająca wiele ważnego do przekazania, książka Roberta Noble. To nauka, wielka przygoda, jak i też cenna pomoc dla wszystkich tych, którzy oczekują, widzą i czują, więcej. Ze swej strony gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto!

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.