W myśli wszystko zawiera swój początek i koniec. Pomyślał Bóg i stało się, pomyśl i Ty a odmienisz swoje życie.

Mam nadzieję, że wszyscy są przygotowani na dzisiejsze zajęcia. Prosiłam Was ostatnio, żebyście zaopatrzyli się w zeszyt i spisali w nim swoje cele na najbliższy czas. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, szybko to nadróbcie i lecimy dalej z materiałem.

Otóż pierwszą podstawową zasadą w prawie przyciągania jest odpowiedni sposób myślenia. W dzisiejszych czasach trochę błędnie rozumiemy pojęcie wartości. Jeśli spytałbyś się przechodnia, co jest dla niego cenne, to pewnie wymieni materialne rzeczy. Może to być dom, samochód, pieniądze, czy też wakacje w Egipcie. Może ktoś inny doda, że miłość, rodzina albo święty spokój. Owszem wszystkie te wyżej wymienione dobra, są ważne dla naszego rozwoju ziemskiego ale zapominamy, że aby zaistniały to najpierw pojawiły się w naszej, bądź czyjejś myśli. Już w dawnych wiekach, pojawiło się stwierdzenie „Myślę, więc jestem”. Jasno wynika z tego dla nas nauka, że myśl jest podstawą i istotą nawet nas samych. Chciałoby się powiedzieć, że skoro nie myślę, to mnie nie ma…

Czym zatem jest myśl? Czy tylko odpowiednim przekazem między splotem neuronów? Przecież pojawia się w ułamku sekundy i nie możemy jej zobaczyć, dotknąć. Myśl zatem możemy porównać do ziarnka, które zasiewamy w swoim umyśle. Ważny jest grunt na jaki padnie, żeby wydała dobry owoc, w postaci zrealizowanego marzenia, dobrego słowa, uczynku. Mamy dwie ziemie, jedna to świadomość a druga to podświadomość. Wszystkie zasiane ziarna czerpią substancje odżywcze z naszej podświadomości. Tam przechowujemy całe nasze doświadczenie, wszystkie zdarzenia, swoje przekonania i zachowania. Natomiast owoc rodzi się w świadomości. Świadomy umysł podejmuje ostateczną decyzję jak się zachowa. Jednak żyjąc przez lata w zatrutym środowisku, nie tylko naturalnym, ale mowa tu raczej o toksycznych znajomościach, żywieniu urazy do kogokolwiek, strachu przed przyszłością, braku wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Nie możemy wydawać dobrych owoców. I właśnie nadszedł czas, aby odchwaścić nasz umysł, zasiać pozytywne myśli i zebrać obfity plon. Zatem do dzieła!

Po pierwsze myśli trzeba zasiewać pewną ręką. To nie może być tak, bo znowu plon się nie uda, że wypisaliście swoje cele ale już na drugi dzień pojawiło się zwątpienie, które wypłukuje ziarno. Owszem pytania i wątpliwości, będą pojawiały się zawsze, ale nie wolno dopuszczać ich ostatecznie do głosu. Drugim błędem jest nadmierny wysiłek. Przecież rolnik zasiewa ziarno a później daje mu spokojnie, swoim tempem wzrastać. A my co robimy? Najczęściej zapisujemy swoje cele, np. taniec.

Następnie udajemy się do szkoły tańca i już na drugi dzień chcemy posiadać klasę S. Zniechęceni, że nam nie wychodzi, zaczynamy forsować swój organizm w domu intensywnymi ćwiczeniami, dostajemy kontuzji i wmawiamy sobie, że taniec jest nie dla nas i ogólnie jesteśmy beznadziejni. Rzucamy w kąt zajęcia, wyrzucamy zeszyt marzeń i piszemy do autorki, że jej rady są do bani. Kochani! Na wszystko jest odpowiedni czas i potrzeba działania ale też takiej samej dozy cierpliwości!

Istnieje jeszcze problem doboru ziaren, czyli sposób jak myśleć a właściwie co myśleć? Nie tylko ziemia może być zakwaszona ale i same ziarna. Z nieuwagi lub przyzwyczajenia, możemy sami sobie szkodzić i sadzić chwasty. Chwastami są negatywne myśli, typu; Na pewno nic z tego nie wyjdzie, nie uda mi się, jestem zbyt i tu pada masa inwektyw do samego siebie. Skoro sadzisz złość, to dlaczego oczekujesz miłości? W ziemi może wyrosnąć wszystko, więc tak samo złe ziarno wzrośnie i twoje życie będzie pasmem porażek i błędów.

Myśl zatem od dzisiaj pozytywnie, konstruktywnie, planuj mądrze swoje przedsięwzięcia. Weź teraz zeszyt ze swoimi celami i przeczytaj każde zdanie na głos z miłością. Bądź pewny swego, musisz wiedzieć, czego chcesz. Każdy problem da się rozwiązać. Uwierz w siebie i swoją siłę.

Za dwa tygodnie będziemy zwalniać tempo …


Karolina Panthera Strzelczyk

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *