sen-irn

Sny są znane, z dostarczania nam ważnych informacji od naszych nieświadomych jaźni, które zawierają ukryte znaczenia. Niosą potencjał, aby pomóc nam wyleczyć zranioną psychikę i oferują nam swoją głęboką mądrość, która może mieć ogromny wpływ na naszą osobistą ewolucję. Jeśli rozwijamy świadomość, słuchając z otwartym umysłem i otwartym sercem wiadomości z tamtej strony, możemy w ten sposób łatwiej osiągnąć samorealizację rozwoju duchowego, uzdrowienie naszych ran emocjonalnych i zaburzeń równowagi.

Wiele roślin, ziół i kryształów było wykorzystywane przez tysiące lat w celu zwiększenia doświadczeń i pogłębienia snu. Ci naturalni sojusznicy mają duchowy, fizyczny i emocjonalny potencjał uzdrawiania. Pomagają nam otworzyć nowe drzwi i znaleźć większe zrozumienie w naszym codziennym życiu poprzez wróżby, symbolikę, synchroniczność i wyrafinowaną jasność w naszych snach. Wiele z tych ziół może również pomóc stworzyć idealne warunki fizjologiczne do pracy z naszą podświadomością aby uzyskać korzyści duchowe jak i emocjonalne.

drzewo-sndalowe-irnNa przykład, starożytne plemiona wykorzystywały Drzewo Sandałowe, które jest nadal powszechne wśród wielu uzdrowicieli i zielarzy w dzisiejszych czasach. Używają go w celu odpędzenia koszmarów sennych, wywołania głębszej fazy snu i sprzyjać większej jasności w snach. Jego zapach tworzy głęboki relaks układu nerwowego i był używany od wieków w celu pogłębienia stanu medytacji, jak również dla uspokojenia umysłu. Efekt spalania Drzewa Sandałowego przed położeniem się spać, stymuluje częściowo szyszynkę w mózgu, co powoduje, silniejsze niż zazwyczaj uwalnianie melatoniny, jest to hormon odpowiedzialny za sen. palenie go spowoduje wydłużenie tej fazy i większą aktywność. Chociaż jego korzyści jest wiele, niektórzy zgodzą się, że często słodki odurzający aromat Drzewa Sandałowego może być wystarczający, aby wypocząć przy jego woni i zaprowadzić nas do krainy snu.

róża irnInną silną rośliną jest Róża. W królestwie roślin jest ona jedną z najstarszych znanych sojuszników w czasie snu. Była wykorzystywana przez tysiące lat w niezliczonych kulturach i w wielu rytuałach. Wśród wielu innych korzyści, jakie nam oferuje ta piękna roślina, na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym to leczy wszelkie cierpienia. A na całym świecie jest ona postrzegana jako symbol miłości. Od dawna Róża uznawana jest za nauczyciela w sferze świadomego śnienia i jest idealną rośliną do uzyskiwania głębszej fazy REM. Cykle są dłuższe a co za tym idzie lepsze zagłębienie się w sen.
Uznaje się, ze Róża ma najwyższą wibrację ze wszystkich olejków eterycznych i ma jeden z najniższych wskaźników roślinnej materii do olejku. Biorąc 60.000 róż można wyprodukować z jego płatków tylko 1 uncję jej cennego olejku.

Praca z naszymi snami jest bardzo korzystna ale czasem bardzo trudną i żmudną drogą, dlatego, że zrozumienie ich znaczenia może być trudne do uchwycenia. Jeśli będziecie działać swoim dążeniem aby był postęp w tym aspekcie Waszego życia i rozpoczniecie pełne poświęcenie poruszania się w kierunku zrozumienia języka Ducha, to będziecie z całą pewnością doświadczać jego korzyści na wielu poziomach swojego istnienia.

 

Kamil