Kryształy medytacyjne są bardzo potężnymi narzędziami, których możesz użyć, aby uczynić swoją praktykę medytacji głębszą i skuteczniejszą, zwłaszcza jeśli dążysz do określonego wyniku. Można użyć dowolnego kamienia lub kryształu, ale mogą być one dość subiektywne. Oznacza to, że kiedy zdecydujesz się na jeden, to niech Twoja praktyka skupia się na nim. Pamiętaj aby się nie spieszyć podczas wyboru swoich kamieni. Pozwól swojej intuicji Cię poprowadzić.

Czakry w ciele człowieka irn.

Trochę o czakrach

Zanim zdecydujesz się na kryształ do medytacji to warto abyś dowiedział się czegoś o czakrach. Ciało ludzkie składa się z siedmiu odrębnych ośrodków energetycznych zwanych czakrami (trzy górne – korona, trzecie oko, gardło; trzy dolne – splot słoneczny, sakralna, korzeń; i czwarta spajająca – serce). Wszystkie te czakry muszą być idealnie zsynchronizowane, otwarte, w szczególności wtedy, jeśli musisz być w najlepszym stanie fizycznym, emocjonalnym czy psychicznym.

Używanie kryształów podczas medytacji wiąże się z pewnymi zmianami w Twoich czakrach. W przeważającej części zmienia się poziom energii, dzięki czemu Twoja praktyka medytacyjna staje się znacznie bardziej skuteczna i wydajna. Każdy kryształ ma swój unikalny wpływ na czakry. Jeśli na przykład próbujesz uleczyć jakieś rany emocjonalne poprzez medytację, możesz wybrać kwarc różowy, gdyż jest on związany z czakrą serca.

Medytacja z kryształami dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz medytację, najlepszym wyborem będzie kryształ górski. Kryształ działa jak wzmacniacz; czyniąc Twoją medytację bardziej efektywną. Regularna praktyka medytacyjna z kryształem, podniesie poziom Twojej energii wibracyjnej do wyższych częstotliwości. Praktyka ta robi jeszcze jedną rzecz; otwiera portale świadomości, o których istnieniu nie miałeś pojęcia (lepsza intuicja, poprawa pamięci, spokój ducha, lepsza koncentracja, samokontrola etc.).

Kryształ górski jest jednym z najlepszych kryształów, których można używać podczas sesji medytacyjnych, ponieważ można go zaprogramować na dowolny cel.

 

labradoryt irn kamień

Jeśli nie jesteś jeszcze zaznajomiony z medytacją z kamieniami, to polecam wykorzystanie do tego celu kamieni palmowych. Medytowanie z kamieniami palmowymi to kolejny sposób na rozpoczęcie praktyki. Te kamienie idealnie pasują do dłoni, gdyż są to kamienie szlachetne, specjalnie do tego celu polerowane (słuchaj intuicji, a ona podpowie Ci jaki kamień na ten czas będzie dla Ciebie najlepszy).

Jak medytować z kryształami?

Dobrze gdy trzymasz kamienie w dłoniach podczas medytacji. Upewnij się, że kryształ, który trzymasz w dłoniach, leży w nim wygodnie. Jeśli ma czubek, trzymaj go tak, aby był skierowany do wewnątrz, aby energia przepływała przez Ciebie podczas medytacji.

Utrzymuj umysł w stanie ciszy i wyobraź sobie, że zanurzasz się w energii kryształu. Staraj się mieć taką ciszę w umyśle aby poczuć doskonałą harmonię z wibracją kryształu. Ujawnij kryształowi swoje cele i zadania do medytacji. Wyznaczenie celów medytacji jeszcze przed rozpoczęciem praktyki, pomoże zwiększyć wyniki.

kamienie do medytacji irn

Kiedy wdychasz i wydychasz, upewnij się, że uwalniasz napięcia, które zgromadziły się w Twoim ciele a przy okazji zachowuj pełną świadomość, i zauważaj zmiany, których doświadcza Twoje ciało. W zależności od celu medytacji możesz odkryć, że Twoje ciało reaguje na medytację w wyjątkowy sposób. Wizualizuj energię płynącą w miejsce bólu, jeśli zależy Ci na uzdrowieniu chorych miejsc poprzez medytację.

Wizualizuj, że energia wpływa do Twoich czakr, jeśli chcesz otworzyć swoje centra energetyczne i je zsynchronizować. Jeśli chcesz poszerzyć horyzont swojego zrozumienia, wyobraź sobie energię płynącą prosto do Twojego umysłu. Instynktownie będziesz wiedzieć, że nadszedł czas, aby się zatrzymać i zakończyć medytację. Zmniejsz prędkość przepływu energii i odłóż kryształ.

Jak medytować z kamieniami na czakry?

Używanie kamieni na czakry do praktyki medytacyjnej wymaga umieszczenia odpowiedniego kamienia na daną czakrę na każdej z nich. Połóż się na płaskiej powierzchni, podłodze lub łóżku, twarzą do góry. Umieść czerwony kamień dokładnie w miejscu, w którym twoje nogi są połączone z ciałem. Umieść pomarańczowy kamień na brzuchu, trochę poniżej pępka, a następnie żółty powyżej pępka. Zaś zielony kamień połóż na sercu w centralnym miejscu klatki piersiowej, a następnie niebieski kamień na gardle. Umieść fioletowy kamień na środku czoła, bezpośrednio nad podstawą nosa. Na koniec umieść kryształ górski (ostrą krawędzią) na górnej części czoła w kierunku czubka głowy.

Jak ustawisz wszystkie kryształy na swoim miejscu, zamknij oczy i wyobraź sobie energię każdego z tych kryształów, wpływającą do Twoich czakr – od czerwonego kamienia uziemiającego Twoje doświadczenie w rzeczywistości, aż do fioletowej energii otwierającej trzecie oko i wreszcie zobacz, jak otwiera się czubek Twojej głowy. Następnie zrelaksuj się i pozostań w tym stanie, czekając na przyjęcie wszystkiego, co nadejdzie.

Kiedy skończysz medytację, zdejmij kamienie z czakr w odwrotnej kolejności i umieść je w misce z ciepłą wodą. Dodaj łyżeczkę soli kuchennej, aby je oczyścić z nagromadzonej energii. Zdekantuj ciepłą słoną wodę, umyj je i wysusz. Kiedy wyschną, włóż je z powrotem do woreczka, bądź odłóż na swoje miejsce.

Medytacja z selenitem

selenit kamień mocy

Medytacja z selenitem wyeliminuje duchowe, emocjonalne i fizyczne blokady w Twoim życiu, a ponadto może zwiększyć zawartość energii w innych kamieniach np. kamieni na czakry. Wystarczy je umiescić w pobliżu selenitu lub bezpośrednio na nim. Selenit jest jednym z tych nielicznych kryształów, których można użyć na wszystkie czakry aby wywołać głęboką transformację i zmianę.

Medytacja z kwarcem różowym

kwarc różowy kamień palmowy

Jeśli Twoja czakra serca jest zamknięta lub zablokowana, możesz mieć trudności z poczuciem, że zasługujesz na miłość, a nawet nie możesz oferować swojej miłości innej osobie w jej najczystszej formie. Włączenie kwarcu różowego do codziennych sesji medytacyjnych, pomoże Ci przezwyciężyć traumatyczne wspomnienia i wyleczyć rany emocjonalne, co ostatecznie sprawi, że dorośniesz i dojrzejesz emocjonalnie.

Medytacja z ametystem

Ze swoim charakterystycznym fioletowym kolorem, ametyst był czczony w przeszłości ze względu na swoją moc i piękno, które koją umysł.

ametyst kamień palmowy irn

Jednym ze sposobów, w jaki działa ametyst, jest pomoc w osiągnięciu podwyższonego stanu umysłu, a jest to szczególnie prawdziwe, gdy umieszczasz go w przestrzeni między brwiami (gdzie znajduje się trzecie oko). Ametyst ma działanie kojące i działa na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Wprowadza spokój i równowagę, pomaga ludziom pogodzić się z żalem i stratą. Pomaga osiągnąć stabilność emocjonalną i wewnętrzną siłę.

Może również pomóc stać się bardziej kreatywnym, stymulując Twoją wyobraźnię i intuicję oraz pomaga przedefiniować sposób przetwarzania myśli. Ametyst jest szczególnie polecany osobom, które mają trudności z przetrawieniem nowatorskich pomysłów i przełożeniem myśli na konkretną rzeczywistość.

Trzy podstawowe kryształy jakie każdy początkujący medytujący powinien posiadać, to: kryształ górski, kwarc różowy i ametyst. Taki zestaw będzie idealny dla każdego kto dopiero zaczyna poznawać moc płynącą z medytacji.

Prawda jest taka, że ​​włączenie kryształów do Twojej praktyki, czyni ją głębszą i bardziej interesującą. Dzięki niej możesz odnieść ogromną korzyść duchową, emocjonalną czy fizyczną. Ponadto możesz ich używać z wielu różnych powodów. To doda smaku medytacji i całemu Twojemu życiu. Ogólnie rzecz biorąc, kryształy pomogą zrównoważyć Twoje życie i dokonać niezwykłej transformacji.

Najlepsze kamienie do medytacji

Wszystkie kamienie do medytacji wymienione w tym artykule, mają swoje lecznicze właściwości i znaczenie. Istnieją trzy główne kryształy, które możesz wykorzystać w swojej praktyce, w tym kamienie palmowe, selenit i kryształ górski.

Selenit jest potężnym kamieniem mocy, który zwiększa moc otaczających go kamieni. Pomaga uporządkować zaśmiecony umysł. A kiedy dopada Cię mgła mózgowa i czujesz się wyczerpany codziennością, selenit we wspaniały sposób pomoże Ci się zrelaksować i oczyścić. Kamienie palmowe mają pomóc Ci skupić energię podczas medytacji.

Jeśli często medytujesz, ale nie robiłeś tego nigdy z kamieniami, przygotuj się na doświadczenie pełne głębokiej miłości.

kamienie do medytacji

Reasumując, użycie kryształów, to tylko jedna z technik wzbogacających praktykę medytacyjną. Ja zachęcam Ciebie do korzystania z każdej, która Cię uszczęśliwia i przynosi poczucie ulgi i spokoju.

A tutaj dla porównania możesz przeczytać więcej o różnych technikach medytacji i opróżnianiu swojego umysłu.

Namaste

Aghata


 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *