OOBE. Drugie życie poza ciałem – Robert Noble

W ciągu całego swojego życia człowiek statystycznie przesypia około 20 lat. Oczywiście można próbować skrócić ten czas stosując różne metody, w tym środki farmakologiczne, ale znaczny niedobór snu prędzej czy później bardzo negatywnie odbije się na naszym zdrowiu. W każdym razie ponad ćwierć swojego życia śnimy. Czy można ten czas uznać za niewykorzystany lub co gorsza zmarnowany? W swojej książce OOBE. Drugie życie poza ciałem Robert Noble przekonuje, że czas ten można jeszcze eksploatować. Nie chodzi tu o zwiększenie komfortu snu i lepszy wypoczynek (choć to nierzadko idzie w parze), ale zupełnie świadome życie w świecie, nad którym możemy mieć całkowitą kontrolę. Wystarczy tylko wyjść ze swojego ciała…

OOBE (Out of Body Experience) nazywane inaczej eksterioryzacją, to umiejętność postrzegania rzeczywistości poza swoim fizycznym ciałem. Chociaż termin ten budzi kontrowersje wśród naukowców, nie przeszkadza to osobom praktykującym OOBE w doskonaleniu swoich umiejętności. Jak zaznacza sam autor na początku książki, nie zamierza nikogo namawiać do wiary w tego typu zjawisko. On sam wielokrotnie doświadczył eksterioryzacji i niezależnie od wyjaśnienia naukowego czy wrażeń, jakich doznał powstają jedynie w mózgu czy są efektami poza cielesnych wędrówek uważa, że przejścia te wiele zmieniły w jego życiu i uczyniły go lepszym. Dzięki swoim podróżom mógł zmierzyć się ze swoimi lękami, pragnieniami i zrobić to, czego w świecie fizycznym nie mógłby zrealizować.

Robert Noble zagadnieniem OOBE zainteresował się już w wieku młodzieńczym. Mając jedenaście lat zainspirowany książką Roberta Monroego „Podróże poza ciałem” zaczął swoje własne dociekania nad możliwością poznania innej rzeczywistości, która go otacza. Jak sam wspomina, nie było łatwo – nie tylko ze względu jak na tamte czasy, ciężki dostęp do informacji, ale również na wiele porażek i obaw w osiągnięciu upragnionego efektu. W końcu po 5 latach prób udało się osiągnąć autorowi swoje pierwsze świadome wyjście z ciała. Kolejne lata spędził doskonaląc swoją technikę i poszerzając wiedzę z tego zakresu. Zaowocowało to wydaniem kilku publikacji na temat OOBE i stworzeniem materiałów pomagających w nauce wychodzenia poza ciało. Wreszcie w 2013 roku założył Instytut swojego imienia, którego zadaniem jest badanie i pomoc zainteresowanym rozwinąć potencjał świadomości. Z jego dorobkiem możemy zapoznać się na oficjalnej stronie Instytutu: https://www.instytutnoble.pl/.

Sama książka to dość unikatowy poradnik na temat podróży astralnych. Znajdziemy w niej kompleksowe informacje na temat zjawiska zrozumiałe nawet dla osób, które wcześniej nie spotkały się tematyką OOBE. Zaletą książki jest jej prostota, przejrzystość ale i konkretność. Autor stawia sobie za cel przekazanie informacji i doświadczeń, które zbierał przez lata, a nie przekonanie na siłę do swoich racji. Efektem jest rzetelna książka-przewodnik dzięki której przygotujemy się oraz odbędziemy podróż poza czas i przestrzeń. Czytelnik pozna nie tylko kilka metod i technik pozwalających na opuszczenie ciała (oraz jak ten stan podtrzymać), ale dostanie ogromną garść praktycznych porad, w jakich warunkach je wykonywać, kiedy warto próbować, a kiedy prawdopodobieństwo sukcesu będzie niewielkie. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie wspomniane w tekście metody zostały wypróbowane przez autora wielokrotnie. Podobnie, jeżeli chodzi o substancje i czynniki wspomagające i utrudniające eksterioryzację, na które poświęcone zostały osobne rozdziały. Czytając książkę autor krok po korku wprowadza Czytelnika w kolejne zagadnienia dotyczące OOBE. Nie pisze o tym tylko w superlatywach – odpowiedzialnie ostrzega przed możliwymi negatywnymi doznaniami oraz lękami, na jakie niemal na pewno napotka i z którymi będzie musiał się zmierzyć początkujący podróżnik astralny. Jest to o tyle istotne, ponieważ pokonanie tych lęków, umożliwia pełne doznanie OOBE, na co i w tym przypadku autor ma swoje strategie i porady. Również dla osób, którym najzwyczajniej mimo prób nie udaje się wyjść poza ciało autor zostawia wskazówki i rozdział na temat motywacji. W książce dodatkowo znajdziemy opisane subiektywne doznania autora w niefizycznym świecie, a także wywiad przeprowadzony z autorem, który polecam przeczytać, jako pierwszy, aby bardzo płynnie wejść w tematykę książki.

OOBE. Drugie życie poza ciałem można polecić właściwie każdemu. Prosty język, bardzo dobrze wyjaśnione zagadnienia, mnóstwo porad i krok po kroku opisane techniki powodują, że książka Roberta Noble jest pozycją uniwersalną. Jedyne, co trzeba to chęci i samozaparcia, aby trenować, bo jak sam autor odpowiada – dlaczego warto wychodzić z ciała? By żyć w pełni!

P.S. Relacje Roberta Noble z tego jak wygląda świat w OOBE, znajdziecie w jego kolejnej książce „OOBE. Ścieżka serca„.

– moznaprzeczytac.pl