Witajcie Wędrowcy Ducha!

Z wielką radością pragniemy Was serdecznie zaprosić do fascynującego cyklu artykułów, w których zagłębimy się w szeroko pojęty świat szamanizmu. To duchowa podróż, która zabierze nas w niezwykłą podróż po różnych kulturach, zwyczajach i tradycjach, które związane są z tą dawno istniejącą duchową praktyką. Jednocześnie podzielimy się z Wami naszym własnym szamanizmem, którym kierujemy się wraz z naszą grupą Naguala Juliana 🙂 .

Poznamy różnorodność kultur

Rozpoczniemy naszą wspólną wyprawę od przekroczenia granic geograficznych, czasowych (a czasem również tych niefizycznych), aby odkryć różnorodność szamanizmu na całym świecie. Przeniesiemy się w czasie i przestrzeni do zamierzchłych czasów Sibiru, gdzie spotkamy tajemniczych tunguskich szamanów. Poznamy mistyczną tradycję ludu Sami ze Skandynawii, którzy uznawani są za Strażników Północy. Odwiedzimy również daleką Amerykę Południową, gdzie szamanizm ma głębokie korzenie w kulturze amazońskich Indian, oraz zapoznamy Was z kulturą meksykańskich Indian z którymi nasza grupa ma wiele wspólnego 🙂 .

Runy: Tajemnicza Moc Słowiańskich Znaków

Tajemnice Szamańskich Rytuałów

Podczas naszej wspólnej podróży będziemy odkrywać przed Wami bogactwo szamańskich rytuałów. Zapoznamy Was z  praktykami, podczas których szamani wchodzą w trans i podróżują w głąb siebie, aby nawiązać kontakt z Duchami Przodków, Siłami Natury oraz z innymi Istotami z innych wymiarów. Zanurzymy się w głębokich dźwiękach bębnów, grzechotek, a czasami gongów i innych instrumentów używanych podczas takich ceremonii, które wprowadzają szamanów i uczestników w stan ekstazy i głębokiej medytacji.

Szamanizm w naszym Sercu: Grupa Naguala Juliana

Jednak nasza podróż nie skończy się na obserwacji innych kultur. Chcielibyśmy również podzielić się z Wami naszym własnym szamanizmem, którym kierujemy się w ramach grupy Naguala Juliana (kim jest Nagual Julian możecie przeczytać w książce Roberta) . Dzielimy się tym, co nas inspiruje, co nas wzmacnia, co nas uszczęśliwia. A nasze praktyki duchowe, rytuały i medytacje, pomagają nam budować więź z naturą, odkrywać naszą wewnętrzną mądrość i dążyć do równowagi w naszym życiu.

Zaproszenie do Wspólnej Podróży

Ta podróż będzie pełna tajemnic, odkryć i duchowej mądrości. Czekają na Was artykuły, które pokażą, że szamanizm to nie tylko odległa tradycja, ale aktualna i wartościowa praktyka, która ma swoje miejsce także w dzisiejszym zabieganym świecie 🙂 . Będziemy się dzielić naszymi osobistymi doświadczeniami, wnioskami i zrozumieniem, które zdobyliśmy podczas naszej własnej szamańskiej podróży.

Pragniemy Was serdecznie zaprosić do śledzenia naszej strony, naszego funpage`a, abyście byli na bieżąco z najnowszymi artykułami i wydarzeniami związanymi z szamanizmem i nie tylko z nim.

Zachęcamy Was także do dzielenia się swoimi własnymi doświadczeniami, pytaniami i refleksjami – razem możemy odkryć jeszcze więcej tajemnic tego mistycznego świata.

Ruszamy w tę magiczną podróż już wkrótce! Dajcie nam znać, jeśli są jakieś szczególne obszary szamanizmu, które Was szczególnie interesują, a my postaramy się je uwzględnić podczas naszej podróży.

Z szamańskim pozdrowieniem,

EosCris & Robert NobleZdjęcie: instytutnoble.pl