Co daje palenie Białej Szałwii?

Istnieje kilka metod utrzymania swojego otoczenia i siebie w „czystości”. Takimi metodami mogą być: palenie kadzidełek, kominków z olejkami, świece zapachowe czy wprowadzenie do swojej przestrzeni pięknych roślin doniczkowych, świeżych ciętych kwiatów lub nawet generalny remont czy zadbanie o porządek przez firmę sprzątającą.

Prawie wszystkie z nich mają na celu uczynienie naszego życia lepszym i bardziej pozytywnym, przyjaznym dla nas. Jednak dziś opowiemy Wam więcej o okadzaniu dymem z Białej Szałwii. Okadzanie Białą Szałwią jest jedną z praktyk oczyszczających, która przyciąga do naszego  życia i wnętrza pozytywną energię.

Okadzanie Biała Szałwia zdj. z Internetu

Dowiedzmy się czy palenie Szałwii rzeczywiście pomaga i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Jak działa dym Białej Szałwii?

Mówi się, że okadzanie dymem białej szałwii jest praktyką rdzennych Amerykanów. Jest to rytuał, który podobno oczyszcza ciało i przestrzeń, nad którą spalasz szałwię. W zależności od szkoły, szałwia czyni cuda, takie jak rozpraszanie negatywnej energii lub pozbywanie się bakterii z powietrza. W każdym razie pomaga zharmonizować otaczającą przestrzeń. Jednak okadzanie, nie ogranicza się do przestrzeni, ale także do naszego ciała.

Salvia officinalis, jak wiadomo naukowo, szałwia, ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwutleniające w postaci olejków eterycznych. Potwierdza to praca badawcza z 2017r. opublikowana w Journal of Traditional and Complementary Medicine, która wymienia między innymi właściwości farmakologiczne tej rośliny – przeciwbakteryjne, antynocyceptywne i antymutagenne. [1] [2]

Palenie Białej Szałwii uwalnia również olejki eteryczne, które oczyszczają przestrzeń z drobnoustrojów w powietrzu. Dzięki temu może oczyszczone powietrze pomaga powstrzymać różne choroby przenoszone droga kropelkową. Tę codzienną praktykę można wykorzystać do oczyszczenia domu, siebie, swoich bliskich, miejsca pracy itp.

Jak praktykować palenie Białej Szałwii?

Smużenie czy jak kto woli, okadzanie dymem, to praktyka, którą można przeprowadzić przy użyciu różnych ziół. Do smużenia przez spalenie Białej Szałwii potrzebujesz tejże suszonej wiązki. Małego naczynia, może być kadzielniczka czy nawet mały talerzyk z piaskiem do trzymania, zapałek i świecy, piórka lub czegoś do wachlowania aby dym rozchodziła się na boki. Możesz także mieć pod ręką kadzidełka lub wodę różaną.

Okadzanie biała szałwia. Zdjęcie z Internetu

Wybierz taki czas, aby nikt nie zakłócał całego „rytuału”. Możesz otworzyć okna, aby wpuścić światło i świeże powietrze i energię. Połóż na stole liście (gdy palisz luźne liście potrzebne są węgielki trybularzowe) lub pęczek szałwii oraz inne elementy służące całemu rytuałowi (warto pamiętać o BHP podczas palenia ziół). Teraz jest dobry czas, aby jasno zdefiniować swoje intencje, uwierzyć w nie, oczyścić serce i umysł oraz powitać pozytywną energię i światło.

Chociaż możesz użyć zapałek aby zapalić pęczek szałwii, to moim zdaniem, świeca jest lepszym rozwiązaniem. Podczas gdy niektóre tradycje używają muszli uchowca, reprezentującej wodę, do umieszczenia wiązki szałwii, możesz użyć małego naczynia. Po zapaleniu świecy pozwól Białej Szałwii odpalić się od płomienia, aż zobaczysz ślady dymu. Powinno to zająć tylko kilka sekund.

Zgaś płomienie za pomocą pióra, papieru lub kartki. Gdy to zrobisz, zobaczysz unoszący się dym. Umieść pęczek z powrotem w naczyniu lub trzymaj w bezpieczny sposób. Przeciągnij  dym rękoma. Wpuść energię do swojego serca, umysłu i ciała. Nie musisz wdychać tego dymu, ponieważ może to powodować dyskomfort. Szałwia ma bardzo intensywny zapach.

Kiedy poczujesz, że energia domu jest zakłócona, to najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie oczyszczania. Możesz zacząć od jednej strony, począwszy od głównego wejścia, przejść pod ścianami i zakończyć z powrotem przy drzwiach. Przez cały ten czas ważne jest, aby być pozytywnym i podkreślać swoje intencje.

Pęczek Szałwii można teraz zostawić w naczyniu. Dymiąca Szałwia to męska energia, która wyrzuca/ odgania całą zgromadzoną negatywność. Aby teraz wypełnić przestrzeń pozytywną energią, spryskaj swoje otoczenie wodą różaną lub spal swoje ulubione kadzidełka.

Kiedy oczyszczać?

Praktykę można przeprowadzić, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę. Zazwyczaj sugeruje się, aby powtarzać ją przynajmniej raz w tygodniu. Można to zrobić przed i po przyjęciu gości, przed nowym początkiem, po zakończeniu jakiś trudnych relacji, po wyzdrowieniu z choroby, przed medytacją lub sesją jogi lub po powrocie do domu z zatłoczonego centrum handlowego czy po prostu po ciężkim dniu w pracy czy uczelni.

Jak palić białą szałwię, zdjęcie z Internetu

Mówiąc kolokwialnie okadzaj kiedy tylko chcesz.

Gdzie kupić Białą Szałwię? 

Szałwię bardzo dobrej jakości i godną polecenia, można zakupić w sklepie internetowym szamanskibeben.pl . 

Środki ostrożności podczas palenia szałwii.

Podczas palenia szałwii należy pamiętać, że jest to tradycyjna, powszechna praktyka przesiąknięta wiarą i kulturą. Chociaż może to mieć swoje zalety, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach.

Spalanie Szałwii może powodować powstawanie dużej ilości dymu. Jeśli mieszkasz w miejscu z alarmem przeciwpożarowym lub ktoś może uznać to za stan zagrożenia pożarowego, zachowaj ostrożność. Bądź ostrożny z czujnikiem dymu.
Nie wdychaj dymu: dym Szałwii jest dobry do eliminowania drobnoustrojów w powietrzu, ale nie pomoże ci, jeśli wypełnisz nią płuca. Bądź delikatny i nie próbuj agresywnie odymiać swojej przestrzeni tym dymem.
Popiół: lepiej jest wyrzucić popiół do ziemi, niż wyrzucać go do kosza na śmieci lub spłukiwać w toalecie.
Alternatywy: Jeśli nie możesz okadzać białą szałwią swojej przestrzeni, dostępne są alternatywy. Istnieją mgiełki, olejki i spraye z szałwii, które powinny działać w ten sam sposób. Tak jak w przypadku palenia szałwii, pamiętaj, że Twoje intencje mają znaczenie.


Agatha

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *