fot. instytutnoble.pl

Witajcie,

Chcemy podzielić się z Wami kolejnymi fascynującymi informacjami, które mają potencjał zmienić Wasze życie i rozszerzyć Waszą świadomość. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej niezwykłemu grzybowi, jakim jest Cordyceps. Może on kojarzyć się z grą i filmem „The Last of Us”. Nie była to dobra sława, ponieważ spowodowała pandemię i upadek cywilizacji.

Warto jednak zaznaczyć, że była to fikcyjna choroba mózgu. W serialu jest całkowicie wyimaginowana, ale sam grzyb nie pochodzi z wyobraźni scenarzystów. Cordyceps, znany również jako Maczużnik, to rzeczywisty grzyb drapieżny, atakujący małe organizmy, takie jak mrówki czy osy. Gdy przedostanie się do ciała swojej ofiary, zaczyna atakować jej system nerwowy, wprowadzając ją w niechciane zachowania, na przykład wspinanie się na gałęzie drzew. Z biegiem czasu grzyb stopniowo pochłania tkanki ofiary, aż w końcu uwalnia zarodniki za pomocą owocnika. Brzmi ciekawie?

Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu na naszej stronie, który odkrywa niezwykłe tajemnice grzyba Cordyceps! Dowiedz się więcej o zdrowotnych korzyściach, historii i fascynującej biologii tego niezwykłego grzyba.

>> Cordyceps – Odkrywanie zdrowotnej mocy z Himalajów

Zespół IRN


Sklep w którym zakupisz suplement diety – Ekstrakt Cordyceps – Maczużnik chiński (Cordyceps sinensis) 10:1


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *