Od niepamiętnych czasów nasz zmysł węchu był nierozerwalnie związany ze świętością i boskością, a przede wszystkim z innymi zmysłami. Na całej Ziemi starożytni mędrcy uważali nasz zmysł węchu za nasz najważniejszy zmysł. W wielu starożytnych tekstach religijnych, zapach prawie zawsze kojarzy się z Siłą Wyższą, świętymi ofiarami i modlitwą. Czy to w postaci kadzideł, olejków do namaszczania, świętych perfum czy innych aromatycznych mikstur ziołowych. Wiadomo, że aromat ma zdolność wypełniania przepaści między światami, pomagając nam osiągnąć większe stany boskiego połączenia i duchowego dostrojenia.

Zdjęcie: Internet

Pachnące ofiary i kadzidła są wspominane wiele razy w Biblii, Talmudzie, Księdze Wyjścia, Torze, Papirusie Ebersa i innej dobrze znanej literaturze duchowej, a w czasach biblijnych palenie aromatycznych roślin było uważane za jedno z najwyższe formy świętych ofiar dla Boga. To przekonanie można prześledzić na każdym kontynencie iw wielu różnych kulturach. Od starożytnych Egipcjan po starożytnych Wikingów palenie kadzideł było powszechnym wyrazem czci, honoru i oddania.

Tajemnica magii zapachu.

Współczesna nauka była w stanie wiele wyjaśnić na temat wpływu zapachu na mózg, pamięć i emocje, ale istnieje wiele aspektów naszego zmysłu węchu, których nie da się po prostu wyjaśnić naukowo. Jego bezpośredni związek z naszą intuicją i duchowymi lub niezwykłymi doświadczeniami wykracza poza to, co można odkryć w laboratorium.

W historii stworzenia Adama i Ewy, spośród naszych pięciu zmysłów, zapach jest jedynym, o którym nie wspomniano, że był zaangażowany w grzech pierworodny, jakim było zjedzenie owocu z Drzewa Wiedzy. Abraham Sand mówi: „Ewa 'słuchała’ węża, 'widziała’ dobry owoc, 'dotknęła’ go i 'skosztowała’. Nie ma wzmianki o wąchaniu owocu. ” Ponieważ ogród Eden jest przedstawiany jako posiadający najpiękniejsze i najbardziej zmysłowe aromaty, jakie istnieją, brak aromatu w tej niesławnej opowieści ujawnia jedynie jego widoczność.

W historii Adama i Ewy jest również powiedziane, że wszystkie zmysły człowieka, z wyjątkiem węchu, spadły na niższy poziom świadomości po wyrzuceniu Adama i Ewy z ogrodu. Z tej części opowieści rabini zdecydowali, że zmysł węchu nadal zachowuje swoją pierwotną czystość i świętość; jak w Ogrodzie Eden: aromat na zawsze pozostanie doświadczeniem na poziomie duszy.

Kadzidła, zdjęcie z Internetu

Czym jest zmysł węchu w odniesieniu do aromaterapii?

Nasz zmysł węchu jest jedynym ze zmysłów, który ma bezpośrednie połączenie z układem limbicznym mózgu. Wszystkie inne zmysły są przetwarzane gdzie indziej, zanim zebrane przez nie informacje zostaną przesłane do racjonalnej części mózgu jako doświadczenie. Układ limbiczny jest bramą do naszej intuicji, pamięci, emocji, snów i wyższej świadomości. Ponieważ zapach jest przetwarzany w tej części mózgu, ma bezpośredni wpływ na te szczególne aspekty naszego życia.

Z powodu tego połączenia, używanie aromatycznych roślin i kadzideł w świadomy lub rytualny sposób może być jednym z najgłębszych narzędzi do osobistego rozwoju i pozytywnej transformacji. Eksperymenty z różnym kadzidłem i jego aromatem, mogą przenieść Twoją pracę na wyższy poziom, pomagając Ci zrozumieć ich filozofię, psychologię, fizjologię i duchową stronę.

Korzenie aromaterapii.

Dziś nowoczesna dziedzina aromaterapii stała się bardzo rozpowszechnioną metodą. Stosowanie olejków eterycznych dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia, jest znane na całym świecie ze względu na cudowne działanie tych roślinnych sojuszników.

Odpowiednio przeszkolony aromaterapeuta potrafi skutecznie i bezpiecznie zaaplikować olejki eteryczne, pomagając pacjentowi na wielu różnych poziomach, ostatecznie doprowadzając go z powrotem do naturalnej równowagi i harmonii. Aromaterapia jest często stosowana do skutecznego leczenia dolegliwości fizycznych.  Ale jej korzyści są prawdopodobnie najgłębsze, gdy stosuje się ją równolegle do uzdrawiania psychicznego i emocjonalnego oraz duchowej przemiany.

W dziedzinie aromaterapii jest wielu, którzy nie są świadomi, że święta sztuka tworzenia kadzidła jest w rzeczywistości prawdziwym początkiem aromaterapii. Wytwarzanie i palenie kadzideł to starożytna praktyka sięgająca tysięcy lat przed destylacją olejków eterycznych. Dziś kadzidło jest nadal używane na całym świecie dla dobrego samopoczucia emocjonalnego, zdrowia psychicznego, duchowej przemiany, a nawet uzdrawiania fizjologicznego w wielu znanych systemach tradycyjnej medycyny.

Sztuka kadzidła i praktyka aromaterapii.

Te praktyki mają swoje zalety i wskazania, jedno nie jest ważniejsze od drugiego. Zamiast tego, oba powinny być rozumiane jednakowo przez każdego zainteresowanego jednym lub drugim, aby pomóc w stworzeniu pełnego i holistycznego zrozumienia współczesnej nauki i starożytnej mądrości uzdrawiania.

Niezależnie od tego, z jakimi zapachowymi modalnościami zdecydujesz się pracować, zanurzenie się w zmysłowym świecie aromatów to magiczna podróż dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak odblokować ducha, emocje, umysł oraz zdolności intuicyjne za pomocą aromatycznych roślin. Rośliny są nauczycielami i uzdrowicielami, czekającymi na odkrycie, by podzielić się swoją mądrością i cnotami z tymi, którzy chcą słuchać; nie uszami, ale nosem i sercem, poprzez święty zmysł węchu.

Gdy spojrzysz wstecz na podstawy leczenia za pomocą aromatów, na korzenie aromaterapii, odkryjesz, że starożytni znali Moc i Magię aromatycznych roślin. Kiedy włączysz starożytne nauki i nauczysz się sposobów używania kadzideł i innych tradycyjnych metod stosowania w swojej pracy z roślinami lub w swoich praktykach duchowych lub uzdrawiających, Twoje doświadczenia wejdą na nowe poziomy transformacji i cudów.

Kiedy decydujesz się zainicjować bardziej świadome połączenie z aromatycznymi roślinami lub kadzidłem, których używasz do różnych celów, zaczynasz rozumieć ich zalety w nowy, głębszy sposób. Objawienia budzą się w Tobie. Twój duch jest poruszony, a Twoje emocje, myśli i uczucia zaczynają się wspinać na wyższym poziomie. Z tego powodu aromatyczne rośliny i kadzidła były używane na całej Ziemi w prawie każdej kulturze, religii i praktykach duchowych od tysiącleci i dlatego starożytni wierzyli, że nasz zmysł węchu jest świętym darem od zarania dziejów.

zdjęcie z Internetu

 


Źróło: Tutaj

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *